Poslanci ANO, TOP 09 a dalších stran vytvořili ve Sněmovně Evropskou platformu

01.11.2018 12:15 | Zprávy
autor: mp

Zákonodárci ze sedmi poslaneckých klubů vytvořili ve Sněmovně Evropskou platformu. Informovali o tom na dnešní tiskové konferenci. Zástupci ANO, ODS, Pirátů, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a Starostů a nezávislých chtějí skrze ni objektivně informovat o evropské politice a aktivně se na ní podílet. Zprávu přinesla ČTK.

Poslanci ANO, TOP 09 a dalších stran vytvořili ve Sněmovně Evropskou platformu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

Mají tak v úmyslu vytvořit alternativu k dezinformacím, které se v Česku podle nich v současnosti v evropské tématice objevují.

Poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová novinářům řekla, že platforma vznikla už začátkem roku a dnes se sešla popáté. V současnosti se v ní sdružilo 16 poslanců. „Chystáme se vyzvat další kolegy, aby se připojili,“ uvedla. ČR je podle ní v porovnání se sousedy velice euroskeptická a platforma vznikla kvůli tomu, aby ve veřejné debatě řádně zaznívaly také pozitivní hlasy o členství v Unii.

Platforma chce být kritická vůči tomu, s čím v Unii nesouhlasí, celkově však podle ní převažují pozitiva členství. Předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský v té souvislosti označil za paradox, že Unie přináší Česku nebývalou prosperitu, ale k EU zde panuje skeptická nálada spojená s nejistotou nepodloženou daty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…