Poslanci budou hlasovat o výjimkách ze zveřejňování smluv

16.05.2017 6:19

Poslanci budou dnes odpoledne hlasovat o podobě sporné novely zákona o internetovém registru smluv. Následně by se měli zabývat předlohami ve druhém čtení. Patří k nim předloha o zvýšení kontroly zpravodajských služeb a návrh nového památkového zákona.

Poslanci budou hlasovat o výjimkách ze zveřejňování smluv
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nevalná účast poslanců při jednání poslanecké sněmovny

Registr smluv má být prvním bodem schůze Sněmovny. Dolní komora o něm bude rozhodovat potom, co jí normu vrátil Senát. Senátoři nechtějí, aby se povinnost zveřejňovat smlouvy na internetu netýkala státních podniků a části společností s většinovou účastí státu, krajů a obcí. Zákon by se neměl vztahovat podle senátní verze jen na národní podnik Budějovický Budvar, jak původně navrhovali předkladatelé novely z KDU-ČSL.

Vládní novela o zpravodajské službách předpokládá, že pod sněmovní kontrolu budou spadat všechny tajné služby, tedy i civilní rozvědka. Na činnost zpravodajců by navíc dohlížel pětičlenný nezávislý orgán.

Návrh nového památkového zákona by měl podle ministerstva kultury zefektivnit péči o památkový fond. Norma ale budí v dolní komoře spory. Kulturní výbor žádá úpravy, výbor pro veřejnou správu se na stanovisku neshodl. Pozměňovací návrhy budou poslanci moci předkládat taky k poslanecké novele, jež by zmínila podmínky pro poskytování dávek na takzvané zvláštní pomůcky zdravotně postiženým.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Vlastenecká třída! Hrušínský a TOPka se zamračí: SPD udeřila

7:21 VIDEO Vlastenecká třída! Hrušínský a TOPka se zamračí: SPD udeřila

Jak jsme vás již informovali, Starostové a nezávislí spolu s TOP 09 se rozhodli pro svůj volební spo…