Poslanci by měli schvalovat zmrazení platů vrcholných politiků

20.11.2020 6:50 | Zprávy

Poslanci by dnes měli schvalovat zmrazení platů vrcholných politiků a dalších činitelů v příštím roce. Další mimořádné schůze dolní komory svolané na dnešek se týkají třeba protikorupční legislativy nebo nových pravidel oddlužení a řešení dětských dluhů.

Poslanci by měli schvalovat zmrazení platů vrcholných politiků
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto

Platová novela přinese vedle zmrazení platů ústavních a dalších činitelů včetně například soudců v příštím roce i jejich budoucí výpočet z průměrné mzdy v celé ekonomice. Nyní se odvíjejí od průměrné mzdy pouze v nepodnikatelské sféře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Ivan Adamec byl položen dotaz

Co jste udělali pro podnikatele za poslední 4 roky?

Vždyť jste nám spíš uškodili hlavně třeba navýšením minimálních odvodů a zrušily řadu daňových zvýhodnění. Jak jste to jako ODS mohli dopustit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hněv. Zprava i zleva. Tabery se bojí o liberální demokracii

15:06 Hněv. Zprava i zleva. Tabery se bojí o liberální demokracii

Odvolaný generální ředitel České televize Jan Souček měl odejít sám, pro celou instituci se stal vel…