Poslanci dnes budou jednat o energetických štítcích na domech

07.09.2012 6:28 | Zprávy
autor: čtk, mp

Poslanci dnes budou jednat o prezidentem vetované novele zákona, která zavádí označování budov energetickými štítky. Štítky mají informovat zájemce o spotřebě energií a mají tak vést k jejich úsporám. Sloužit mají zejména zájemcům o koupi nebo pronájem nemovitosti.

Poslanci dnes budou jednat o energetických štítcích na domech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání v poslanecké sněmovně se dnes asi protáhne

Podle prezidenta Václava Klause zavedení nových pravidel vyplývajících z evropské směrnice prodraží výstavbu nejen veřejných budov, ale i soukromých bytů a domů. To pak pode něj zatíží rozpočty státu, krajů, obcí i domácností a zvýší cenu bydlení. Na snížení energetické náročnosti budou podle prezidenta profitovat jen obchodníci s technologiemi stejně jako ti, kteří štítky bodu přidělovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …