Poslanci dnes možná schválí vyšší daňové slevy na děti

02.03.2016 6:21

Poslanci dnes rozhodnou o zvýšení daňových slev na druhé a další děti. Schvalovat budou taky předlohu, podle níž bude moci stát pravidelně dotovat českou kinematografii. V úvodním kole by se měla Sněmovna zabývat například senátním návrhem na zavírání hypermarketů a supermarketů o vybraných svátcích.

Poslanci dnes možná schválí vyšší daňové slevy na děti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Děti ceremoniálu s údivem přihlížely
reklama

Daňová novela zvyšuje daňovou slevu na druhé dítě o stokorunu měsíčně a na další děti o 300 korun za měsíc. U prvního dítěte se úleva nezmění. Slevy budou moci rodiče uplatnit podle pozměňovacího návrhu rozpočtového výboru zpětně od letošního ledna.

Státní fond kinematografie bude pravidelně dostávat ze státního rozpočtu podle novely audiovizuálního zákona 180 až 200 milionů korun ročně. Cílem předlohy je podle ministerstva kultury vytvoření nového stabilního zdroje podpory kinematografie.

V předloze o maloobchodě senátoři navrhují, aby prodejny s plochou větší než 200 metrů čtverečních byly zavřeny o sedmi svátcích. Jde o Nový rok, Velikonoční pondělí, dále o 8. května, 28. září, 28. října a o vánoční svátky 25. a 26. prosince. O Štědrém dnu by obchody směly mít otevřeno pouze do poledne. V úvodním kole by se Sněmovna mohla dostat taky k předloze lidoveckých poslanců, která by vyňala národní podnik Budějovický Budvar z povinnosti zveřejňovat smlouvy v centrálním internetovém registru.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

21:24 Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

„Já vím, že mi píšete, kdy půjdou děti do školy, jak to bude na horách a další věci. Ale teď musíme …