Poslanci dnes rozhodnou o zavírání obchodů během státních svátků

15.04.2016 6:01

Sněmovna dnes bude rozhodovat o zavírání větších obchodů o některých svátcích. Poslanci by mohli schvalovat taky rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu a úpravy zákona o podpoře výzkumu a vývoje.Zprávu přinesla ČTK.

Poslanci dnes rozhodnou o zavírání obchodů během státních svátků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pokračování řádné schůze sněmovny. Na programu byla nová regulace a zdanění hazardu nebo ochrana hranic

Senátní návrh o omezení prodejní doby by měla dolní komora podle doporučení hospodářského výboru schválit, byť se zmírněním. Do výjimek by mohli poslanci podle stanoviska výboru přidat velká nákupní centra a obchodní galerie, v nichž je více nájemců.

Obchody by podle senátního návrhu měly zůstat zavřené o sedmi svátcích, na Štědrý den by mohly mít otevřeno pouze dopoledne. Omezení by se nevztahovalo na obchody s prodejní plochou do 200 metrů čtverečních, čerpací stanice, lékárny a na prodejny na letištích, vlakových a autobusových nádražích a ve zdravotnických zařízeních.

Novela zákona o Nejvyšším kontrolním úřadu mu má dát právo kontrolovat vynakládání všech veřejných peněz. Prověrky by se mohly nově týkat například hospodaření obcí, krajů, jejich příspěvkových organizací, státních fondů, zdravotních pojišťoven, veřejných vysokých škol a firem, v nichž má stát, obce nebo kraje nadpoloviční podíl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …