Poslanci opět zasednou nad návrhem na vyšší daně z lihu a cigaret

18. 9. 2019 6:11

Poslanci z rozpočtového výboru dnes budou opět projednávat vládní daňový balíček, který především zvyšuje spotřební daně z lihu a tabákových výrobků. Proberou poslanecké pozměňovací návrhy, které se k němu sešly. Někteří poslanci budou chtít kromě jiného zachovat současnou výši poplatku za vklad do katastru nemovitostí, zatímco vláda ho chce zvýšit z tisícikoruny na dvojnásobek.

Poslanci opět zasednou nad návrhem na vyšší daně z lihu a cigaret
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

Výbor se bude zabývat i návrhem, který zachovává osvobození plynu určeného pro vytápění v domovních kotelnách a které chce vláda naopak zrušit. Vláda tak chce srovnat podmínky pro domovní kotelny a velké dodavatele tepla, kteří si musí kupovat emisní povolenky. Kritici zdanění plynu varují, že to zdraží vytápění stovkám tisíc domácností.

Vláda hájí zvyšování spotřebních daní nutností omezit dostupnost cigaret a alkoholu a tím i škodlivé dopady kouření nebo pití alkoholu. Uvádí mimo jiné, že vzhledem k růstu životní úrovně jsou tyto komodity dostupnější. Opozice však vládu obviňuje, že hledá jen další peníze do rozpočtu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

17:33 Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

Exředitel Národní galerie Milan Knížák se ve svém komentáři zamyslel nad úmrtím Karla Gotta; dění ko…