Poslanci se po čase sejdou v plném počtu. Proberou odklad EET do roku 2023

26.05.2020 6:30

Poslanci by dnes měli znovu schvalovat příspěvky pro společníky malých společností s ručením omezeným a další odklad obnovy elektronické evidence tržeb. Předlohy související s koronavirovou krizí jim vrátil s úpravami Senát. Schůze Sněmovny začne odpoledne.

Poslanci se po čase sejdou v plném počtu. Proberou odklad EET do roku 2023
Foto: Hans Štembera
Popisek: EET účtenky, ilustrační foto
reklama

Společníci malých společností s ručením omezeným by měli podle vládní novely dostávat stejně jako osoby samostatně výdělečně činné 500 korun denně. Senátoři chtějí změnit zdroj peněz pro výplatu příspěvku, aby nedopadal na obecní a krajské rozpočty. Příspěvek by se měl podle horní komory hradit přímo ze státního rozpočtu, nikoli formou vratky daně z příjmů zaměstnanců. Část tohoto daňového výnosu dostávají obce a kraje.

V předloze o dalším odkladu obnovení elektronické evidence tržeb na leden Senát žádá, aby se rozšířila na další odvětví až od července 2023. Jde například o řemeslníky, lékaře a advokáty. Parlament schválil už koncem března přerušení evidence tržeb. Má trvat ještě tři měsíce po skončení nouzového stavu, tedy zhruba do poloviny srpna.

Sněmovna opět posoudí i poslaneckou novelu o obecní policii. Senát v ní navrhl úpravu podmínek odchodného pro strážníky a zmírnění požadavků na jejich vzdělání.

Sněmovna už nebude na nadcházející schůzi jednat v polovičním počtu poslanců, jako tomu bylo kvůli epidemii koronaviru až na výjimky v uplynulých dvou měsících. Zájemci budou moci sledovat jednání dolní komory přímo z prostoru v jednacím sálu vyhrazeném pro veřejnost. Galerie pro veřejnost se otevírá zhruba po třech měsících, byť omezeně s nižší kapacitou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…