Poslanci se rozpustili, přesto sněmovna vyplácí miliony

11.09.2013 20:15

Přestože se Poslanecká sněmovna rozpustila, vyplácí měsíčně miliony korun svým zaměstnancům. Ti ale přitom nemají co na práci. Ředitel tiskového odboru sněmovny se brání, že nemůže zaměstnance propustit, píše server MoneyMAG.cz.

Poslanci se rozpustili, přesto sněmovna vyplácí miliony
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tak možná nashledanou, po předčasných volbách
reklama

Oficiální sněmovní web uvádí, že „Kancelář Poslanecké sněmovny plní úkoly spojené s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činnosti Poslanecké sněmovny, jejích orgánů, funkcionářů, poslanců a poslaneckých klubů.“ Ty však po rozpuštění sněmovny žádnou činnost nevyvíjejí.

Průměrný plat činí 35 tisíc měsíčně

"Zaměstnanci Kanceláře Poslanecké sněmovny jsou v řádném zaměstnaneckém poměru dle zákoníku práce," brání se ředitel tiskového odboru sněmovny Roman Žamboch. "Řada z nás neměla možnost čerpat řádnou dovolenou během jara ani letních prázdnin, kdy bylo takřka nepřetržité jednání Poslanecké sněmovny, takže to lze v těchto dnech napravit," pokračuje Žamboch.

V Kanceláři Poslanecké sněmovny je v současnosti zaměstnáno asi 360 lidí, kteří za rok vydělají kolem 150 milionů korun, měsíčně tedy 12,5 milionu. V průměru si tak zaměstnanci měsíčně přijdou na bezmála 35 tisíc korun hrubého.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé říkají pitomosti, ale to není hybridní válka. Šílený starosta válečník na multikáře Rusku maximálně vyhovuje, vysvětluje bezpečnostní expert

18:01 Lidé říkají pitomosti, ale to není hybridní válka. Šílený starosta válečník na multikáře Rusku maximálně vyhovuje, vysvětluje bezpečnostní expert

Generál v záloze Andor Šándor byl hostem pořadu na serveru Česká média, mj. k tématu hybridní války.…