Poslanci se začnou zabývat návrhem rozpočtu na příští rok

09.10.2019 6:09

Sněmovní rozpočtový výbor se dnes začne zabývat návrhem státního rozpočtu na příští rok. Měl by doporučit plénu, zda má v úvodním kole schválit základní parametry rozpočtu, tedy příjmy, výdaje a výši schodku.

Poslanci se začnou zabývat návrhem rozpočtu na příští rok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR
reklama

Ačkoli se očekává opoziční kritika, výbor by měl doporučení podpořit. Hlasovat by pro něj měli členové za koaliční ANO a ČSSD i poslanci KSČM, kteří kabinet tolerují.

Celkové výdaje rozpočtu navrhuje ministerstvo financí na 1,618 bilionu korun a příjmy 1,578 bilionu korun. S deficitem 40 miliard korun, tedy stejným, jako byl schválen na letošek, úřad počítá i v letech 2021 a 2022.

První čtení návrhu rozpočtu na plénu se má uskutečnit ve středu 23. října. Pokud poslanci jeho základní parametry schválí, budou pak moci navrhovat už jen přesuny peněz uvnitř rozpočtu. O nich se rozhoduje ve třetím čtení, které má přijít na řadu na začátku prosince.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

16:11 Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Opatření proti covidu evidentně nemají logiku, říká komentátor Tomá…