Poslanec Polčák rezignoval na post v imunitním výboru. Nesouhlasí s vydáním Svobody

05.02.2014 16:15

Poslanec Stanislav Polčák (TOP 09) rezignoval na post místopředsedy mandátového a imunitního výboru. Imunita zákonodárců podle něj zcela ztratila smysl, když sněmovna ve středu vydala pražského exprimátora Bohuslava Svobodu (ODS) k trestnímu stíhání. Polčák zároveň vyzval koalici, aby předložila návrh na zrušení imunity. Pokud tak neučiní, hodlá ho předložit sám.

Poslanec Polčák rezignoval na post v imunitním výboru. Nesouhlasí s vydáním Svobody
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanislav Polčák

Policie Svobodu stejně jako další radní viní v kauze městské karty Opencard. „Z výsledku hlasování plyne, že imunita již zcela ztratila smysl," uvedl v tiskové zprávě Polčák. „Rezignuji proto na funkci místopředsedy tohoto (imunitního) výboru a navrhuji vládní koalici, aby tento výbor měl pouze předsedkyni z řad opozice a jednoho místopředsedu z řad koalice," napsal Polčák.

Je zbytečné mít na výboru čtyři místopředsedy. Ušetří se tím

Je podle něj zbytečné, aby „zbytný" výbor sněmovny měl čtyři místopředsedy, kteří za své funkce pobírají příplatky k poslaneckým platům. „Ušetří se, o což prý i vládní koalice usiluje," dodal Polčák.

Pro Svobodovo vydání hlasovalo 101 ze 175 přítomných poslanců, proti jich bylo 55. Ve středu sněmovna o policejní žádosti už jen rozhodovala, debata o ní byla uzavřena v úterý. Svoboda označil své stíhání za nesmyslné a politické, s vydáním ale souhlasil. Svoboda už dříve připomněl, že u začátku projektu Opencard nestál, radní rozhodovali o zakázce na základě řady posudků. Projekt vznikl za Svobodova předchůdce Pavla Béma (ODS).

Sněmovna jednoznačně neměla Svobodu vydat k trestnímu stíhání, tvrdí Polčák

„Domívám se, že ještě nestála sněmovna před jednoznačnějším případem, kdy neměla vydat svého člena k trestnímu stíhání," uvedl Polčák.

Exprimátor stejně jako další radní čelí podezření z porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže a porušení povinnosti při správě cizího majetku ve spolupachatelství v souvislosti se zadáním zakázky na podporu programového vybavení firmě Haguess. Městu prý způsobili škodu asi 25 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

17:00 Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

„Jsme dnes v situaci, kdy nevíme, jak na tom jsme. Mluvíme o pandemii a máme šedesát pozitivních den…