Poslankyně: Zvířata trpí horkem. Namáčejte jim tlapky do studené vody a větrejte v drůbežárnách

22.07.2015 10:14 | Zprávy
autor: luš

Tropické teploty, které sužují Českou republiku, nenechávají v klidu komunistickou poslankyni Miloslavu Vostrou. Ta na svém profilu na ParlamentníchListech.cz varuje zejména před následky, které by horké počasí mohlo způsobit zvířatům. A tak raději sepsala návod, kterak máme k němým tvářím přistupovat, abychom jim nezpůsobili újmu na zdraví.

Poslankyně: Zvířata trpí horkem. Namáčejte jim tlapky do studené vody a větrejte v drůbežárnách
Foto: red
Popisek: Miloslava Vostrá

„Nikdy bychom neměli připustit přehřátí zvířete třeba tím, že ho zapomeneme v autě a jdeme nakupovat,“ upozorňuje Vostrá s tím, že i tak je zvířatům hodně horko. „Lepší, než polévat psy studenou vodou, je ochladit je vlhkou textilií, nebo jim namáčet tlapky do chladné vody. To jsou rady zkušených pejskařů. V rozpálených městech mají nedostatek vody i ptáci, a tak není na škodu dát jim na trávu či na okno misku s vodou,“ dala poslankyně k dobru rady, jak se chovat ke zvířectvu ve městech.

Zemědělci na venkově to dle ní rovněž nemají jednoduché. „V drůbežárnách je třeba prakticky nepřetržitě větrat, aby se ve velkých halách drůbež doslova neudusila. Co se týče prasat, ta by měla mít denně k dispozici na jedno zvíře minimálně 25 litrů vody a dojnice dokonce 100 – 180 litrů vody na den,“ míní Vostrá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cena LPG

Dobrý den, pane Havlíčku, neustále se řeší cena nafty a benzínu; všiml jste si ale, že u mnohých čerpacích stanic se cena LPG za dobu ropné krize zvýšila až o 50%? Budete nějak řešit, aby se čerpačky, když se nyní nemohou obohacovat na benzínu a naftě, nehojily na řidičích tankujících propan-butan?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejde o poplatky, ale o to, co za ně dostaneme. Štěpán Kotrba obsáhle

19:31 Nejde o poplatky, ale o to, co za ně dostaneme. Štěpán Kotrba obsáhle

Mediální analytik Štěpán Kotrba, spoluautor několika mediálních legislativ, pro ParlamentníListy.cz …