Pospíšil: Rakousko zapomíná, že na Ukrajině se bojuje i za něj

24.4.2022 8:52 odp. | Ze sítí

Rakouský ministr zahraničí a někdejší kancléř Alexander Schallenberg se dnes nechal slyšet, že jeho země nechce Ukrajinu v Evropské unii. Na jeho slova reagovali na sociální síti poslanec za TOP 09 Marek Ženíšek či europoslanec topky Jiří Pospíšil.

Pospíšil: Rakousko zapomíná, že na Ukrajině se bojuje i za něj
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

„Rakousko se vstupem Ukrajiny do EU nesouhlasí. Vím, že i další země jsou zdrženlivější. NATO odmítlo nejodvážnější armádu Evropy. EU tak pro ně zůstává jedinou nadějí bez alternativy. EU si nemůže dovolit nechat největší zemi Evropy stranou. Ukrajina patří do NATO i do EU,“ poznamenal k Schallenbergovým slovům Ženíšek.

„Rakouský ministr zahraničí Schallenberg dnes řekl, že Ukrajina by neměla být členem EU – ani teď, ani v budoucnu. Dost krátkozraký a zbytečný výrok. Rakousko asi zapomíná, že na Ukrajině se bojuje i za svobodu jejich země a že Ukrajinci teď nastavují své životy i za ty jejich!“ píše pro změnu europoslanec Jiří Pospíšil.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vefTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

20:10 Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rakouském Grafeneggu zúčastni…