Pospíšil dál povede pražskou TOP 09. Prozradil, o co bude ve funkci usilovat

20.06.2021 7:20

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu více než tří čtvrtin z 97 hlasujících regionálního sněmu. V tiskové zprávě o tom informovala TOP 09.

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09. Prozradil, o co bude ve funkci usilovat
Foto: Facebook TOP 09
Popisek: Jiří Pospíšil

Pospíšil ČTK řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo. Za prioritu pro další mandát považuje přípravu na komunální volby v příštím roce. „Začne hned po volbách sněmovních,“ řekl. Bude podle něj třeba připravit nejen program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. „Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny,“ uvedl.

TOP 09 má podle Pospíšila řadu úspěšných komunálních politiků, kteří na radnicích odvádějí skvělou práci. „Jsem přesvědčený, že i právě díky nim naše současné pozice nejenom obhájíme, ale dokonce posílíme,“ uvedl k plánům pro komunální volby.

V hlasování získal Pospíšil podporu 75 z 97 přítomných delegátů. Pozici místopředsedy TOP 09 Praha obhájil i předseda zastupitelského klubu TOP 09 Praha 10 Tomáš Pek s 87 z 97 hlasů. Dalším místopředsedou se znovu stal místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš s 80 hlasy z 97 a místostarosta Prahy 4 Michal Hroza, který od delegátů získal 74 hlasů.

Delegáti sněmu zvolili ještě dalších devět členů předsednictva a 15 členů krajského výboru. Nominovali také 23 delegátů na celostátní sněm, který se bude konat na podzim.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

15:49 Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

Ekonomka Hana Lipovská, členka Rady ČT a kandidátka Volného bloku Lubomíra Volného pro podzimní volb…