Pospíšil odmítá, že by měl být odvolán. Prý jde o mediální klišé

28.11.2011 11:52

Ministr spravedlnosti a místopředseda ODS Jiří Pospíšil je prý dalším kandidátem na odchod z vlády kvůli personálním změnám na nejvyšších postech státního zastupitelství. Uvažuje o tom premiér Petr Nečas (ODS), přestože Pospíšil patřil k jeho favoritům. Sám pospíšil to ale v rozhovoru pro server iDnes.cz označil za klišé.

Pospíšil odmítá, že by měl být odvolán. Prý jde o mediální klišé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil a Petr Nečas
Pospíšil tvrdí, že se z toho stalo mediální klišé. Poukazuje na to, že se v té souvislosti vždy říká: „Povídá se...", ale nikdy se neřeklo, kdo a proč by ho chtěl odvolat. Dodává, že se Nečasem má korektní pracovní vztahy.

ODS se snaží předejít osudu Řecka, tvrdí Pospíšil

Pospíšil nekritizuje Nečase kvůli jmenování Martina Kuby ministrem průmyslu a obchodu. Odmítá, že by se ODS vracela do období vlády kmotrů.

„ODS jako strana s největším podílem na vládě v prvé řadě vyhlásila boj státnímu dluhu a snaží se reformními kroky vyřešit mimořádně nepříznivou mezinárodní hospodářskou situaci tak, abychom nedopadli jako například Řecko," vysvětluje Pospíšil na serveru iDnes.cz.

Ministr spravedlnosti zopakoval, že jeho resort nemá nic společného se švýcarským vyšetřováním zkorumpované privatizace Mostecké uhelné společnosti. „Až pokud by švýcarský soud požádal ČR o poskytnutí právní pomoci, bylo by ministerstvo spravedlnosti příslušné k vyřízení této žádosti, a to pouze tím způsobem, že by ji postoupilo k vyřízení příslušnému soudu. Právní pomoc by mohla zahrnovat například zajištění důkazů či doručení písemností," vysvětluje Pospíšil.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kecy! Topolánek se zlobí na Zemana. Padly i ,,kok*tiny”

15:59 Kecy! Topolánek se zlobí na Zemana. Padly i ,,kok*tiny”

Expremiér Mirek Topolánek má za to, že prezident Miloš Zeman vystavuje českou demokracii zátěžové zk…