Pospíšil odmítá, že by měl být odvolán. Prý jde o mediální klišé

28.11.2011 11:52

Ministr spravedlnosti a místopředseda ODS Jiří Pospíšil je prý dalším kandidátem na odchod z vlády kvůli personálním změnám na nejvyšších postech státního zastupitelství. Uvažuje o tom premiér Petr Nečas (ODS), přestože Pospíšil patřil k jeho favoritům. Sám pospíšil to ale v rozhovoru pro server iDnes.cz označil za klišé.

Pospíšil odmítá, že by měl být odvolán. Prý jde o mediální klišé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil a Petr Nečas

Pospíšil tvrdí, že se z toho stalo mediální klišé. Poukazuje na to, že se v té souvislosti vždy říká: „Povídá se...", ale nikdy se neřeklo, kdo a proč by ho chtěl odvolat. Dodává, že se Nečasem má korektní pracovní vztahy.

ODS se snaží předejít osudu Řecka, tvrdí Pospíšil

Pospíšil nekritizuje Nečase kvůli jmenování Martina Kuby ministrem průmyslu a obchodu. Odmítá, že by se ODS vracela do období vlády kmotrů.

„ODS jako strana s největším podílem na vládě v prvé řadě vyhlásila boj státnímu dluhu a snaží se reformními kroky vyřešit mimořádně nepříznivou mezinárodní hospodářskou situaci tak, abychom nedopadli jako například Řecko," vysvětluje Pospíšil na serveru iDnes.cz.

Ministr spravedlnosti zopakoval, že jeho resort nemá nic společného se švýcarským vyšetřováním zkorumpované privatizace Mostecké uhelné společnosti. „Až pokud by švýcarský soud požádal ČR o poskytnutí právní pomoci, bylo by ministerstvo spravedlnosti příslušné k vyřízení této žádosti, a to pouze tím způsobem, že by ji postoupilo k vyřízení příslušnému soudu. Právní pomoc by mohla zahrnovat například zajištění důkazů či doručení písemností," vysvětluje Pospíšil.

Související:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Neúcta ke stáří roste. Senioři ohroženým druhem, jejich sebevraždy varují

8:42 Neúcta ke stáří roste. Senioři ohroženým druhem, jejich sebevraždy varují

„Oddělejte do jednoho měsíce všechny své vrstevníky v okrese a prokažte, že máte nárok na svůj důcho…