Posselt poděkoval Nečasovi, chce spolupracovat i s novou vládou

17.06.2013 15:14

Nejvyšší představitel sudetských Němců Bernd Posselt dnes v tiskovém prohlášení poděkoval odcházejícímu českému premiérovi Petru Nečasovi a vyjádřil mu respekt za odvahu budovat mosty k Němcům vysídleným z Československa po druhé světové válce. Posselt věří, že v tomto kurzu bude pokračovat i nová česká vláda, které nabídl spolupráci.

Posselt poděkoval Nečasovi, chce spolupracovat i s novou vládou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bernd Posselt, politik, novinář a mluvčí sudetoněmecké národnostní skupiny
reklama

Posselt podle prohlášení zaslaného ČTK vyjádřil odstupujícímu premiérovi "poděkování a respekt za to, že s velkou odvahou a empatií stavěl mosty k sudetským Němcům". Předák vysídlených Němců to označil za "historický čin, který nebude zapomenut".

Lepší sousedské vztahy v srdci Evropy

Aniž by to výslovně zmínil, narážel tak Posselt hlavně na únorovou návštěvu Nečase v Bavorsku, kde v zemském parlamentu český premiér opakovaně vyjádřil lítost Čechů nad příkořími způsobenými příslušníkům třímilionové německé menšiny vysídlené po válce z Československa. Premiér přitom tehdy použil slova, která obsahuje omluvná pasáž v česko-německé deklaraci z roku 1997. Za toto gesto se Nečasovi dostalo velké chvály od bavorských i sudetoněmeckých politiků, naposledy při květnovém sjezdu sudetských Němců v Augsburgu.

Posselt věří, že v tomto Nečasově kurzu bude pokračovat i nový kabinet v Praze. "Nabízíme každé demokratické koalici v České republice naši spolupráci, abychom dosáhli lepších sousedských vztahů v srdci Evropy," uvedl sudetoněmecký představitel, který je poslancem za bavorské vládní křesťanské socialisty v Evropském parlamentu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senioři se mačkají ve frontě na očkování, z Trikolóry zní už dost

14:40 Senioři se mačkají ve frontě na očkování, z Trikolóry zní už dost

Václav Klaus ml. na svém Facebooku informoval o fotografii, která koluje po internetu. V úzké chodbě…