Posselt poděkoval Nečasovi, chce spolupracovat i s novou vládou

17. 6. 2013 15:14

Nejvyšší představitel sudetských Němců Bernd Posselt dnes v tiskovém prohlášení poděkoval odcházejícímu českému premiérovi Petru Nečasovi a vyjádřil mu respekt za odvahu budovat mosty k Němcům vysídleným z Československa po druhé světové válce. Posselt věří, že v tomto kurzu bude pokračovat i nová česká vláda, které nabídl spolupráci.

Posselt poděkoval Nečasovi, chce spolupracovat i s novou vládou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bernd Posselt, politik, novinář a mluvčí sudetoněmecké národnostní skupiny

Posselt podle prohlášení zaslaného ČTK vyjádřil odstupujícímu premiérovi "poděkování a respekt za to, že s velkou odvahou a empatií stavěl mosty k sudetským Němcům". Předák vysídlených Němců to označil za "historický čin, který nebude zapomenut".

Lepší sousedské vztahy v srdci Evropy

Aniž by to výslovně zmínil, narážel tak Posselt hlavně na únorovou návštěvu Nečase v Bavorsku, kde v zemském parlamentu český premiér opakovaně vyjádřil lítost Čechů nad příkořími způsobenými příslušníkům třímilionové německé menšiny vysídlené po válce z Československa. Premiér přitom tehdy použil slova, která obsahuje omluvná pasáž v česko-německé deklaraci z roku 1997. Za toto gesto se Nečasovi dostalo velké chvály od bavorských i sudetoněmeckých politiků, naposledy při květnovém sjezdu sudetských Němců v Augsburgu.

Posselt věří, že v tomto Nečasově kurzu bude pokračovat i nový kabinet v Praze. "Nabízíme každé demokratické koalici v České republice naši spolupráci, abychom dosáhli lepších sousedských vztahů v srdci Evropy," uvedl sudetoněmecký představitel, který je poslancem za bavorské vládní křesťanské socialisty v Evropském parlamentu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Teď se vám Okamura hodí. Brutální výsměch Fialovi a spol. A navrch vymetený Kalousek

16:59 FOTO Teď se vám Okamura hodí. Brutální výsměch Fialovi a spol. A navrch vymetený Kalousek

Sociální demokrat Michal Hašek se vysmál demokratickým opozičním stranám. Teď se vám Okamura hodí, v…