Postižení se přimlouvali za Benešovou, hájí milost prezident Klaus

17.02.2012 16:05 | Zprávy
autor: pan

Za udělení milosti pro někdejší ředitelku soukromé Metropolitní univerzity Praha Annu Benešovou se přimlouvalo mnoho dopisů, zejména od organizací zdravotně postižených občanů, uvedl dnes prezident Václav Klaus. Zároveň uvedl, že dosavadní potrestání Benešové, která zažila vazbu a léta soudů, považoval za dostatečné.

Postižení se přimlouvali za Benešovou, hájí milost prezident Klaus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

„Žádost o milost doprovázelo zcela mimořádné množství dopisů, které se za udělení milosti přimlouvaly – zejména od organizací zdravotně postižených (v čele s bývalým poslancem V. Krásou, předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením ČR),“ stojí ve vysvětlení prezidenta Václava Klause, které uveřejnil na svém webu.

Dodal také, že prezident nemá povinnost vykládat své milosti, v tomto případě se však rozhodl tak učinit. Celou aféru totiž považuje za účelovou politickou hru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Cenzura

Zmiňujete zajímavou věc, a to, že DSA požaduje filtrovat nejen nezákonný obsah, ale i obsah „škodlivý“. Existuje nějaká definice, co je tím ,,škodlivým“ obsahem myšleno? Zajímavé je, že jsem nezaznamenal nějakou extra kritiku toho zákona. A musíme ho vůbec schválit nebo jak se k němu postavíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Věděli jste, že nezvou Okamuru.“ Konec legrace. V ČT se pere špína

11:35 „Věděli jste, že nezvou Okamuru.“ Konec legrace. V ČT se pere špína

Dlouholetý reportér a moderátor České televize Richard Samko se pustil do křížku s další výraznou tv…