Povstalci na východě zbraně neskládají. Hrozí drtivým protiúderem

10. 7. 2014 14:18

Prudké boje mezi vládními jednotkami a proruskými povstalci na východě Ukrajiny si vyžádaly další oběti. Ukrajinská armáda ve středu přišla o tři vojáky, další dvě desítky byly zraněny. Povstalci se i přes dílčí neúspěchy nevzdávají, při ústupu zaminovávají silnice i domy. A hrozí drtivým protiúderem.

Povstalci na východě zbraně neskládají. Hrozí drtivým protiúderem
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tank na přehlídce v Milovicích

Ve čtvrtek ráno tiskové středisko vojenské operace vedené proti proruským separatistům v Doněcké a Luhanské oblasti oznámilo, že počty padlých se opět rozšířily. Tentokrát o tři oběti. Od začátku operace přitom zemřelo již 173 vojáků a 446 bylo zraněno.

Tiskové středisko ATO k nočním ztrátám uvedlo, že dva vojáci ve středu pozdě večer zahynuli a šest utrpělo zranění, když jejich obrněný transportér najel u obce Červona zora v Doněcké oblasti na minu. Další příslušník armády přišel o život a tři byli zraněni v Luhanské oblasti. Na jejich nákladní vůz tam ze zálohy zahájili palbu kulometem povstalci.

Centra bojů: Doněck a Luhansk

Armáda dokončuje obklíčení Doněcku a Luhansku. Právě sem se stahují oddíly vzbouřenců, které byly od soboty vytlačeny ukrajinskou armádou z řady obcí a měst. Ve správních střediscích separatistických oblastí se chtějí opevnit. Vůdci doněckých vzbouřenců ale vyhrožují, že se nemíní jen bránit, nýbrž chystají „drtivý protiúder". K tomu by jim měla posloužit žoldácká armáda, kterou hodlají vytvořit.

Šéf ukrajinského Střediska pro vojenská a politická studia Dmytro Tymčuk ve čtvrtek uvedl, že „nejvíce nestabilní situace" je v prostoru Doněcku, Horlivky, Luhansku, Antracytu, Severodoněcku a Krasnodonu. Upozornil na fakt, že teroristé při ústupu vše zaminovávají. Především komunikace, aby znesnadnili postup vládních sil, ale také různé objekty včetně domů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč Zeman otevírá po návštěvě nemocnice debatu o svém nástupci? Komentátor Pečinka přichází s tímto tvrzením

21:31 Proč Zeman otevírá po návštěvě nemocnice debatu o svém nástupci? Komentátor Pečinka přichází s tímto tvrzením

Hostem v pořadu Štrunc! žurnalisty Pavla Štrunce na serveru Info.cz byl komentátor týdeníku Reflex B…