Pozor! Šéf ČT Dvořák nejen žene k soudu Soukupa. Ale začal „kopat“ i jinak, zaujme to Zemana

05.04.2018 8:07

Server ČeskáMédia.cz se mimo jiné věnují informaci generálního ředitele České televize Petra Dvořáka, jenž Radě České televize referoval o schůzce s rektorem Univerzity Karlovy Tomášem Zimou a děkankou Fakulty sociálních věd UK Alicí Němcovou Tejkalovou. S oběma hovořil mimo jiné o analýze předvolebního vysílání veřejnoprávních médií v roce 2016.

Pozor! Šéf ČT Dvořák nejen žene k soudu Soukupa. Ale začal „kopat“ i jinak, zaujme to Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

„Spolu se šéfredaktorem zpravodajství Petrem Mrzenou jsme zástupce univerzity upozornili na hlavní odborné nedostatky zveřejněného materiálu. Současně bylo domluveno uspořádání pracovního setkání zástupců Fakulty sociálních věd UK a zpravodajství České televize. O výsledku tohoto setkání budu Radu ČT informovat na některém z příštích zasedání,“ uvedl mimo jiné Petr Dvořák k analýze, o níž hovořil ve svém inauguračním projevu prezident Miloš Zeman.

Původní text ZDE

„V celku vysílaných zpravodajských a politicko-publicistických pořadů České televize byla ve sledovaném období zvýhodňována politická strana TOP 09 tím, že promluvám jejích zástupců bylo trvale a pravidelně přidělováno zřetelně více prostoru, než by odpovídalo reálnému postavení této strany v politickém a společenském životě.  Analýza naopak zaznamenala trvalé znevýhodňování KSČM, některých dalších nevládních parlamentních a všech neparlamentních stran,“ konstatuje totiž mimo jiné analýza, proti níž se Česká televize vehementně brání. Mimo jiné uvádí, že zpracovaná analýza posuzuje vyváženost odděleně a dle jednotlivých relací, což jde zcela proti zákonu o České televizi. Analýzu pak hodnotí jako velmi nekvalitní. Tehdejší děkan Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Jakub Končelík však za týmem zpracovatelů stojí. 

Generální ředitel Petr Dvořák svou Českou televizi hájí například i před generálním ředitelem TV Barrandov, který již ve dvou dílech svého pořadu Kauzy dne Jaromíra Soukupa veřejnoprávní vysílání kritizoval. Pozval jej dokonce k debatě na půdu České televizi, Soukup však pozvání nepřijal. Včera pak generální ředitel Dvořák uvedl, že se hodlá proti výrokům Jaromíra Soukupa na adresu ČT bránit soudně.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po pádu Udženije je tu další bomba do ODS. „Langer si frajera vybral na hotelu v zamčeným apartmánu a on teď bačuje!“ Fialovi se to drolí jako ještě nikdy

4:43 Po pádu Udženije je tu další bomba do ODS. „Langer si frajera vybral na hotelu v zamčeným apartmánu a on teď bačuje!“ Fialovi se to drolí jako ještě nikdy

Kdo by se nadál toho, že se mocná pražská ODS bude bát o své posty, řekl ParlamentnímListům.cz morav…