Pozor, abyste to nepřekombinovali. Veřejnoprávní web varuje tradiční strany, zkoušející vyzrát na Babiše

25.10.2017 20:32

Čeští politici po volbách taktizují a zatím všichni odmítají Babišovy nabídky na případnou vládní spolupráci. Tedy až na Tomia Okamuru a jeho SPD. Především politici tradičních stran, jako jsou ČSSD, STAN či TOP 09, by si ale podle Českého rozhlasu měli dát pozor na to, aby všechno příliš nepřekombinovali. Babiš ukázal, že v taktických bitvách umí vítězit.

Pozor, abyste to nepřekombinovali. Veřejnoprávní web varuje tradiční strany, zkoušející vyzrát na Babiše
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Andrej Babiš na půdě ČVUT

Český rozhlas Plus ve svých komentářích varuje demokratické strany, aby se při odmítání společné vlády se šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem nepřepočítaly. Teď se může zdát, že na demokratické liberální strany svítí světla a mohou si užívat svou chvíli slávy, jenže by neměly zapomínat ještě na jednu věc. Na to, že Andrej Babiš v podstatě nemá kam spěchat.

Může dlouze vyjednávat o nové vládě s ODS, Piráty či Starosty, a když to pořád nikam nepovede, Babiš řekne voličům: Milí spoluobčané, dali jste mi silný mandát, ale ony zlé tradiční strany mi házejí klacky pod nohy, tak jsem se musel dohodnout např. s SPD a komunisty.

Celý komentář naleznete zde.

Ony tradiční strany budou mít ještě jeden problém. Mohou na sebe sice upozorňovat, ale nelze vyloučit, že hlavní pozornost na sebe budou strhávat Piráti. „Největší pozornost na sebe pravděpodobně strhnou kreativní a neotřelí Piráti, v jejichž stínu zůstanou Starostové, lidovci, TOP 09 i ČSSD,“ zní v komentáři veřejnoprávního rozhlasu.

Anebo ještě jinak. Babiš předstoupí před voliče a řekne jim: Milí spoluobčané, musíme mít předčasné volby, protože ty zlé tradiční strany mi házejí klacky pod nohy, dejte mi jednobarevnou vládu. A voliči by mohli podle Českého rozhlasu dát Babišovi za pravdu. Pamatovali by si, že to zlé staré strany dovedly Babiše po sáhodlouhých marných jednáních až k předčasným volbám. To, že se Babiš umí stylizovat do role oběti úkladů tradičních stran, ukázal už před volbami řádnými. Mohl by to zopakovat a mohl by z toho znovu těžit. Všechno může skončit i tak, že po předčasných volbách už budou v parlamentu jen Babiš jako premiér a Piráti jako opoziční strana.

„Od politiků není prozíravé dráždit voliče bosou nohou,“ končí varovně komentář. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

11:35 Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

Andrej Babiš je dalším významným mužem, který je obětí virtuálního útoku na sociální síti, jako se t…