Pozorovatelé OBSE budou na východě Ukrajiny pokračovat v činnosti. I když jim shořela čtyři auta

10.08.2015 17:28

I přestože o víkendu shořela na východě Ukrajiny čtyři obrněná auta Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), pozorovatelé budou i dál pokračovat ve svých aktivitách. Uvedla to na svých webových stránkách ČT24.

Pozorovatelé OBSE budou na východě Ukrajiny pokračovat v činnosti. I když jim shořela čtyři auta
Foto: wikipedia
Popisek: Ukrajinská vlajka
reklama

„V současné chvíli nemáme plány přerušit činnost a budeme pokračovat v práci,“ uvedla šéfka mise OBSE v Doněcku Olga Skripovská. Podle OBSE jde o zastrašování s cílem ukončit misi, která o dění v oblasti informuje. I přestože ochranka přispěchala ihned s hasicími přístroji na pomoc, ani jedno z aut nezachránila. 

  • Původní text ZDE

Podle šéfa doněckého „parlamentu“ Denise Pušilina není zájem o ukončení mise, i když představitelé OBSE nebyli vždy objektivní. Podle ČT za ochranu mise ručí bojující strany, v tomto případě separatisté, kteří nyní pátrají i po pachatelích. Separatisté se totiž domnívají, že přítomnost OBSE odrazuje ukrajinskou stranu od dalších útoků. Ale najdou se i tací, kteří organizaci obviňují ze zaujatosti a nečinnosti. Výhrady má leckdy prý i ukrajinská strana, podle níž mise separatistům nadržuje. 

V oblasti konfliktu mezi proruskými separatisty a ukrajinskými jednotkami se pohybuje více než 500 pozorovatelů OBSE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

8:40 Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je třeba pana prezidenta pomluvit, projev rozcupovat a označit za …