Praha 10 má novou koalici. Povede ji sociální demokrat Vladimír Novák

3. 6. 2016 12:15

Po půl roku trvající vládě radních v neúplné sestavě, kterou způsobilo odstoupení hnutí ANO, zvolili zastupitelé městské části Praha 10 nové politické vedení v čele se starostou Vladimírem Novákem (ČSSD). Nově vzniklou koalici tvoří TOP 09, ČSSD, ODS, Strany zelených a Nezávislých pro Prahu 10 – Hnutí pro lepší Desítku a dvou nezařazených zastupitelů. Ve čtyřicetičlenném zastupitelstvu tak koalici podporuje 22 hlasů.

Praha 10 má novou koalici. Povede ji sociální demokrat Vladimír Novák
Foto: archiv red
Popisek: Starosta Prahy 10 Vladimír Novák (ČSSD)
reklama

„Naší prioritou je školství, tedy pokračovat v budování nových míst v mateřských a základních školách a zasadit se o rekonstrukci a rozvoj dětských hřišť a veřejných prostranství. Jedním z našich cílů je například rekonstrukce Polikliniky Malešice bez omezení kvality a dostupnosti zdravotní péče pro občany,“ dodává nový radní pro školství Ondřej Počarovský za TOP 09.

„Mým cílem je pokračovat v rozpracovaných projektech, blíží se například podpis memoranda o spolupráci s Ministerstvem kultury, které nám pomůže s rekonstrukcí Vily Karla Čapka a s celkovým směřováním tohoto objektu, který chceme co nejdříve zpřístupnit veřejnosti,“ uvedl radní Bohumil Zoufalík (NPP10-HPL10).

Své programové směřování nastínila také Ivana Cabrnochová (Strana zelených): „I my plánujeme navázat na to dobré z minulých let, pokračovat v obnovách tramvajových tratí a plánovat nové. Budeme pokračovat v prosazování zachování zelených ploch, dále například rekonstrukce další části Heroldových sadů nebo parku Malinová. V rámci místní Agendy 21 budeme rozvíjet diskuzi s občany o budoucnosti Desítky. Pod mým vedením připravíme strategický plán udržitelného rozvoje.“

„Plánuji pokračovat v projektu bezbariérové Prahy 10, chci usilovat o zefektivnění návaznosti spojů MHD a o řešení nedostatku parkovacích míst. Budu také usilovat o zlepšení podmínek pro pěší,“ prozradil Martin Hejl (ODS), který v Zastupitelstvu nahradil bývalého starostu Milana Richtera z toho důvodu, že s tvorbou dopravní koncepce má díky bývalému působení v Radě hl. m. Prahy v pozici náměstka primátora bohaté zkušenosti.

Radní desáté městské části nyní v nejbližších dnech čeká schválení společného programového prohlášení, ve kterém podrobně představí politický program.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uskromněte se, Češi! Buďte jako Greta, nejezte maso. Jinak budete trestáni, říká ekolog

10:56 Uskromněte se, Češi! Buďte jako Greta, nejezte maso. Jinak budete trestáni, říká ekolog

Ekolog a biolog Petr Blahut se domnívá, že naše společnost dramaticky ničí Zemi. Jako příklad správn…