Praha podle našich informací nepodpoří prodej Ďolíčku. De facto tak hrozí likvidace fotbalové legendy

16.03.2016 15:34

VÍME PRVNÍ O případném odkupu proslulého stadionu v pražských Vršovicích se jedná od roku 2011. Na podzim roku 2014 přitom zástupci městské části Prahy 10, kam fotbalový stánek patří, schválili výměnu stadionu za sousední pozemky v odhadní ceně šedesáti milionů korun. Celá věc je nyní na straně magistrátu.

Praha podle našich informací nepodpoří prodej Ďolíčku. De facto tak hrozí likvidace fotbalové legendy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zastupitel ANO Antonín Lébl

Jak navíc informoval pražský Deník, vloni v květnu vydal magistrátní výbor pro sport a volný čas doporučení, aby metropole Praha stadion koupila. V srpnu dal vlastník stadionu, společnost Bohemians Real, fotbalovému klubu Bohemians 1905 výpověď. „Klub má nyní prodlouženou nájemní smlouvu do června a není jasné, jestli by byl majitel ochotný ji znovu prodloužit. Záměr odkupu nyní musí projednat rada a zastupitelstvo, kontrolní termín je konec března," uvedl Deník.

Podle informací ParlamentníchListů.cz je ovšem strategie magistrátu poněkud jiná. Proti případnému odkupu se měla postavit nejen primátorka Krnáčová, ale zároveň Antonín Lébl (ANO), předseda výboru pro sport a volný čas. „Ano, tento postoj mohu potvrdit, paní primátorka chce ještě čas k jednání, pak ale celou věc odmítnout," sdělil náš zdroj z prostředí magistrátu.

V čem je problém? Majetkový výbor magistrátu v minulosti schválil odkup stadionu za cenu 134 milionů korun, se kterou souhlasil i majitel. Záměr ovšem neschválila rada a podle našich informací pro něho nehlasoval ani radní pro majetek (Libor Hadrava, ANO) ačkoli jej měl sám předkládat. V rámci licenčního řízení Fotbalové asociace však fotbalová Bohemka musí doložit nájem stadionu na další sezónu. Pokud se klubu nepodaří včas doložit, že má uzavřený nájem stadionu na další sezónu, nezíská licenci a v SYNOT lize nebude moci pokračovat. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

13:53 Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

Moderátor Václav Moravec přivítal v Žižkovské věži ministra zahraničí v demisi Martina Stropnického,…