Praha získala zpět pozemky u Parukářky za téměř 32 milionů. Co bude dál?

31.08.2019 12:52

Hlavní město získalo zpět do majetku zhruba dvouhektarovou oblast mezi Parukářkou a Pitterovou ulicí. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) za ni magistrát zaplatil téměř 32 milionů korun.

Praha získala zpět pozemky u Parukářky za téměř 32 milionů. Co bude dál?
Foto: pixabay.com
Popisek: Děti v parku, ilustrační foto
reklama

Jak ČTK sdělila mluvčí Prahy 3 Michaela Luňáčková, dosud oplocené pozemky radnice otevřela veřejnosti a v budoucnu by tam měl vzniknout park pojmenovaný po zakladateli žižkovského Milíčovského doku Přemyslu Pitterovi. Město získá také pozemky u Olšanských hřbitovů, které chce rovněž zpřístupnit.

„Půda v minulosti obecní byla. Přál bych si, aby už na radnici nikdy neseděli lidé, kteří dopustí, aby se takový hodnotný pozemek za hubičku vyvedl do rukou pozemkových spekulantů,“ uvedl starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09). Hlavní město pozemky koupilo v exekuční dražbě.

Pozemky byly původně v územním plánu vedeny jako rekreační plocha, v roce 2001 však tehdejší vedení Prahy 3 posvětilo změnu na stavební parcely a pozemky na 70 let pronajalo developerovi, který slíbil, že na nich vybuduje sportovní a rekreační areál. To se nikdy nestalo. V roce 2006 radnice parcely směnila za jiné, podle stávajícího vedení radnice nevýhodně.

V současné chvíli je na parcelách louka, radnice by je v budoucnu chtěla proměnit v park. „Území chceme pojmenovat park Přemysla Pittera. Byl to obětavý člověk. Založil například Milíčův dům, který stojí nedaleko, kde pečoval o děti ze sociálně slabých rodin ze Žižkova,“ uvedl místostarosta městské části Tomáš Mikeska (STAN).

Podle radního Chabra magistrát získá také další pozemky v Praze 3, které nyní vlastní městská firma Pražské služby. Ta od města výměnou získá pozemky u malešické spalovny, kde by v budoucnu měla vyrůst bioplynová stanice. Pozemky, které připadnou městu, se nacházejí u severní zdi Olšanských hřbitovů a městská část má v plánu je otevřít veřejnosti a propojit tím Jičínskou ulici a ulici Jana Želivského.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …