Prahou projde pochod hrdosti Prague Pride, konají se i protesty

15.08.2015 6:35

Prahou dnes projde průvod hrdosti leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů Prague Pride. Karnevalový pochod vyrazí ve 13:00 z Václavského náměstí na Letnou. Proti akci se chystají v centru protestovat extremisté. V centru se bude konat i pochod za tradiční rodinu. Od 15:00 také bude na Vyšehradě shromáždění proti imigraci, už ve 14:00 by na Vyšehradě měla začít protiakce – setkání proti rasismu a islamofobii. Policie počítá s bezpečnostními opatřeními. V místech, kudy půjdou průvody, se omezí doprava.

Prahou projde pochod hrdosti Prague Pride, konají se i protesty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pochod hrdosti homosexuálů Prague Pride 2014

Karnevalovým průvodem letošní Prague Pride vyvrcholí. Pro tento ročník pořadatelé zvolili heslo „Všichni jsme stejně teplí“ a použili snímky z termokamery. Účastníci pochodu se začnou řadit v poledne na Václavském náměstí. O hodinu později vyrazí do ulice Na Příkopě, přes náměstí Republiky po Revoluční, Řásnovce, Klášterské a po Dvořákově nábřeží přes Čechův most a nábřeží Edvarda Beneše ke schodům na Letnou, po nich do Letenských sadů. Tam bude hudební festival.

Proti akci chtějí na Václavském náměstí protestovat extremisté, od 11:00 chtějí „bránit sochu svatého Václava“. Ve 13:00 by měl jejich protest pokračovat na náměstí Jana Palacha. Ve 12:30 se centrem vydá i Pochod pro rodinu mladých křesťanských demokratů a Hnutí pro život na podporu tradičních rodin.

V 15:00 má na Vyšehradě začít shromáždění proti imigraci a za vystoupení z EU, které svolala extremistická Národní demokracie. Po projevech řečníků se účastníci vydají před Českou televizi. Už ve 14:00 se na Vyšehradě sejdou ti, jimž vadí rasismus a islamofobie. Akci pořádají iniciativa Ne rasismu! a Socialistická solidarita.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valí se to všechno ven. Průšvih v Národní galerii v Praze se prý netočil jen kolem Fajta. Padla další jména

16:04 Valí se to všechno ven. Průšvih v Národní galerii v Praze se prý netočil jen kolem Fajta. Padla další jména

Organizace Transparency International ČR (TI) zaslala Ministerstvu kultury svá zjištění o možných po…