Prase a hovado, napsal o Janu Petránkovi redaktor Britských listů

05.01.2017 14:02

Publicista Daniel Veselý, píšící pro Britské listy, se veřejně navezl do novináře Jana Petránka poté, co s ním ParlamentníListy.cz vydaly rozhovor. Veselý na sociální síti označil pětaosmdesátiletého novináře za „hovado“ a „nechutný prase“. Od většiny dalších uživatelů to však v diskusi ostře schytal.

Prase a hovado, napsal o Janu Petránkovi redaktor Britských listů
Foto: Repro foto Debatní klub
Popisek: Daniel Veselý v Debatním klubu

Jan Petránek, který je označován za legendu české žurnalistiky, v komentáři pro ParlamentníListy.cz v úterý hovořil o tom, že během migrační krize selhalo NATO, když nezasáhlo na obranu hranic evropských států.

Daniela Veselého to naštvalo natolik, že se pustil do ostře vulgárního komentáře vůči legandárnímu novináři Petránkovi, který v branži působí už padesát let, byl disidentem, signatářem Charty 77 a v roce 2015 za svoji celoživotní činnost obržel od prezidenta republiky medaili Za zásluhy.

Redaktor Britských listů na svém facebookovém profilu napsal, že si Petránek stýská, že proti ‚muslimské invazi‘ mělo být nasazeno NATO. „Hovado,“ poznamenal k tomu.

Anketa

Sdílíte obavy prezidenta Zemana o naší demokracii kvůli omezování svobody na internetu?

hlasovalo: 9710 lidí

Takový tón se ale dalším lidem nelíbil a dali to Veselému v diskusi pod příspěvkem jasně najevo. Ani to ale publicistu nezbrzdilo před dalšími vulgaritami. „Navíc to o NATO a muslimský invazi může říct jen nechutný prase, a ne novinář,“ odpověděl Veselý na námitku jednoho z komentujících, který mu napsal, že Jan Petránek je novinář a Veselý má komplex.

„A co seš ty, Veselej? Sluníčkářská nula z kavárny? Takovou lůzu jako ty tu nikdo nepotřebuje,“ vzkázal publicistovi další uživatel sociální sítě. Našli se i ti, kteří stáli při Veselém, nebylo jich ovšem tolik. Zaznělo třeba, že zmínění podporovatelé Petránka jsou náckové. „Blb jako vy má co říkat,“ poznamenal další opět nesouhlasně k publicistovi z Britských listů.

Někteří vskutku Veselému za útok na Petránka opláceli stejnou mincí. „A teraz sa chod obesiť,“ vyzval ho slovenský diskutující. „Veselý, tys óóóbrmegaturbokokot. Zalez do díry a tam si dej pár facek. Ty jsi taková nula, že nejsi ani měřitelný žádnou veličinou, pablbe cvičený,“ završil to jiný komentující.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic neplatit, všechno si nahrávat. Už prý přetekla mez. Až vás přijdou lustrovat hygienici...

21:32 Nic neplatit, všechno si nahrávat. Už prý přetekla mez. Až vás přijdou lustrovat hygienici...

Výkon státní správy nemá být o zastrašování. „Způsob nařízení plošných kontrol s doporučením vůči po…