Pravda o stropu na elektřinu: Rajchl spočítal. A vyzval

10.11.2022 12:41 | Ze sítí
autor: mp

Právník a předseda strany PRO Jindřich Rajchl vyčinil vládě Petra Fialy (ODS) a speciálně ministrovi financí Zbyňku Stanjurovi. Rajchl má za to, že Fialova vláda se chová vůči Česku jako na dobytém hradě a celou Českou republiku plení a pracuje ve prospěch nadnárodní globalizace. Podle Rajchla musí tato vláda skončit, musí se spojit antiglobalistické síly a musí lidem pomoct skutečně řešit jejich tíživou situaci. Až příliš vysoké ceny elektřiny, které mnoho lidí nemá šanci zaplatit.

Pravda o stropu na elektřinu: Rajchl spočítal. A vyzval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda strany PRO Jindřich Rajchl

Předseda hnutí PRO a právník Jindřich Rajchl se na sociálních sítích rozpovídal o energetice.

„Teď k tomu úplně nejdůležitějšímu. To jsou ty zálohy, které jsou naprosto šílené,“ začal zostra Rajchl. Vláda Petra Fialy (ODS) podle něj prochází totálním fiaskem, protože slibovala, že nebude zvyšovat daně, ale s windfall tax dělá pravý opak. „Pan Stanjura si namaloval do rozpočtu plus nějakých 85 miliard, ale jediný efekt, který to zatím mělo, je oznámený odchod firmy Daniela Křetínského z Česka, takže to je reálně minus jedna miliarda. Počítejme to, jak to je a ne, jak si to namaloval pan (ministr financí) Stanjura (ODS),“ vyložil svůj pohled na věc Rajchl.

A hned připomínal, jak Fialova vláda zastropovala ceny energií a slibovala, že se to projeví na listopadové faktuře za energie. A na to konto vyzval všechny své spoluobčany, aby se podívali na své podzimní faktury a zhodnotili, jak jim vláda pomohla. „U těch, kdo nemají fixaci, to jediné, co vláda dokázala, je, že je to zdražení, protože jsme se dostali na ten strop, což je zdražení, ne zlevnění. Je to zásadní zdražení pro většinu lidí,“ pokračoval ve slovní kanonádě Rajchl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…