Pravice na pražském magistrátu neunesla podle ČSSD odpovědnost

23. 5. 2013 15:13

Podle předsedy sociálních demokratů Bohuslava Sobotky nejsou pravicové strany na pražském magistrátu schopné unést odpovědnost. Sobotka to uvedl v tiskovém prohlášení zaslaném ČTK poté, co zastupitelé v metropoli odvolali primátora Bohuslava Svobodu (ODS) z funkce. ČSSD by podle svého předsedy nyní měla postupovat v "zájmu občanů".

Pravice na pražském magistrátu neunesla podle ČSSD odpovědnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka
reklama

"Naše pravicové strany nejsou evidentně schopné unést odpovědnost, ani na pražském magistrátě, ani ve vládě. Pokaždé to končí hádkami, chaosem, dluhy a řadou chybných rozhodnutí," uvedl v prohlášení šéf nejsilnější opoziční strany. "Panu Svobodovi se rozpadla už druhá radniční koalice, to také něco vypovídá o jeho politických schopnostech. ČSSD by měla nyní v Praze postupovat v zájmu občanů a důsledně v souladu se svým volebním programem," dodal Sobotka.

Vlády v Praze se po odvolání Svobody a odchodu ODS po 22 letech do opozice ujímá TOP 09, výkonem funkce primátora byl pověřen dosavadní náměstek Tomáš Hudeček. Šestice radních z této strany, která vyjednává s ČSSD o budoucí podobě městské rady, ve funkcích zůstala.

Vedle Svobody odvolalo zastupitelstvo také jeho náměstka, radního pro dopravu, Josefa Noska a radní pro majetek Aleksandru Udženiju. Bezprostředně poté na své funkce rezignovali zbylí zástupci občanských demokratů v městské radě, tedy náměstek Ivan Kabický a Radek Lohynský.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prymula udeřil: Za 14 dní možná ještě přitvrdíme. Praha je na hranici. Méně prostoru v médiích lidem jako je Šmucler

15:40 Prymula udeřil: Za 14 dní možná ještě přitvrdíme. Praha je na hranici. Méně prostoru v médiích lidem jako je Šmucler

Česko podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly čekají těžké dny a týdny. „Přijdou další omezení p…