Pražské zastupitelstvo po volbách poprvé zasedne 15. listopadu

02.11.2018 17:33

Odcházející pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) svolala ustavující jednání nového zastupitelstva na 15. listopadu. Bude se na něm volit nové vedení metropole. Dnes o tom informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman. Na nové koalici se v hlavním městě domluvili Piráti, Praha Sobě (PS) a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL). Dosud v metropoli vládlo ANO, ČSSD a Trojkoalice (Zelení, KDU-ČSL a STAN).

Pražské zastupitelstvo po volbách poprvé zasedne 15. listopadu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib

„Paní primátorka dnes rozhodla o svolání ustavujícího jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy na 15. listopadu. Zastupitelé obdrží oficiální svolávací dokument nejpozději v pondělí,“ sdělil mluvčí. Primátorka musí podle zákona svolat ustavující jednání do 15 dní ode dne, kdy soud rozhodl o poslední stížnosti proti volbám. Stížnost soud odmítl ve středu.

Na jednání zastupitelstva se bude volit nová rada, zatím není jasné, zda bude chtít nová koalice či opozice na program zařadit i jiné body.

Piráti, PS a Spojené síly pro Prahu se už domluvili na tom, že primátorem bude Zdeněk Hřib (Piráti). Lídři PS Jan Čižinský a Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil v radě města nebudou. PS a Spojené síly budou mít v radě po dvou náměstcích primátora. V radě bude ještě dalších šest členů – po dvou radních z každého koaličního uskupení. Čižinský a Pospíšil mají být předsedy zastupitelských klubů svých uskupení.

Volby v Praze vyhrála ODS, má 14 mandátů. Na druhém místě skončili Piráti, kteří mají 13 zastupitelů, stejný počet jako další Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu. Do zastupitelstva se dostalo ještě ANO s 12 zastupiteli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak zvládáte tolik funkcí? Čtenáři PL grilovali pirátského poslance. To je běžné, často neplacené a ve prospěch občanů, vysvětloval

15:08 Jak zvládáte tolik funkcí? Čtenáři PL grilovali pirátského poslance. To je běžné, často neplacené a ve prospěch občanů, vysvětloval

Pirátský poslanec Tomáš Martínek odpověděl čtenářům Parlamentních listů na jejich dotazy. Při tom oz…