Pražští politici budou v příštích dnech rozdávat rybí polévku

20.12.2016 22:05

Pražští politici budou v příštích dnech rozdávat rybí polévku. Většina na Štědrý den, tradičně na Staroměstském a Václavském náměstí, na Kampě a v Edenu. Ve Vysočanech bude polévku tamní radnice rozdávat už ve čtvrtek. Lidé pořádají také sbírku přebytků vánočního jídla ze štědrovečerních stolů pro bezdomovce, píše ČTK.

Pražští politici budou v příštích dnech rozdávat rybí polévku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vánoční ozdoba

Na Štědrý den bude na Staroměstském náměstí rozlévat polévku primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Ochutnávka začne v 11:00, k mání bude 2 000 porcí rybí polévky podle receptu s koňakem a karamelem. „Rozlévání rybí polévky se pro mě už stalo nedílnou součástí Štědrého dne. Jsem za to ráda, protože mě nabíjí ta krásná a přátelská atmosféra,“ uvedla Krnáčová.

Na Václavském náměstí bude polévku ve stejný čas rozdávat starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09). Připraveno je tisíc porcí. Pak se starosta přesune na Kampu, kde od 13:00 rozdá dalších 300 porcí.

Na první svátek vánoční mohou lidé darovat jídlo potřebným

Na rybí polévku mohou Pražané vyrazit také do Vršovic. Před tamním nákupním centrem Eden bude polévku rozdávat od 10:00 starosta Prahy 10 Vladimír Novák (ČSSD). Ve Vysočanech bude vedení radnice polévku rozdávat už ve čtvrtek od 11:00 do 14:00 na náměstí OSN. Vedení Prahy 2 rozdávalo polévku druhou adventní neděli na náměstí Míru.

Na první svátek vánoční mohou lidé darovat jídlo potřebným. Akci Vánoce společně pořádá hnutí Studenti pomáhají. Stánky budou na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Tam mohou lidé jídlo přinést nebo si pro něj přijít. „Na místě ho budeme distribuovat nejen lidem bez domova, ale všem, kdo si pro něj přijdou a budou chtít strávit sváteční den s lidmi, kteří je nemají s kým trávit. Naším cílem je zviditelnit často tabuizovaná témata bezdomovectví, chudoby, samoty, plýtvání jídlem a sociálního bydlení,“ uvedli organizátoři.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přibáň z trabantu si povídal na síti s kamarády: Ať si zhebnou, když nechtějí očkování, padlo

19:29 Přibáň z trabantu si povídal na síti s kamarády: Ať si zhebnou, když nechtějí očkování, padlo

Novinář a cestovatel v trabantu Dan Přibáň se obul do lidí, kteří se nechtějí jít dobrovolně očkovat…