Před ruskou ambasádou se večer sešly asi tři desítky demonstrantů. Kvůli Krymu

01.03.2014 19:36

Před ruskou ambasádou v Praze 6 se dnes v podvečer sešly asi tři desítky lidí, aby protestovaly proti případné ruské vojenské intervenci na Ukrajině. Na skupinku protestujících dohlíželo šest policistů, zjistil na místě zpravodaj ČTK. Protestní akce má trvat do 20:00.

Před ruskou ambasádou se večer sešly asi tři desítky demonstrantů. Kvůli Krymu
Foto: red
Popisek: Rusko
reklama

Účastníci demonstrace svolané „proti válce na Ukrajině, kterou dnes vyhlásilo Rusko", v rukou drží ukrajinské vlajky a transparenty s nápisy „Russia Stop War" nebo nápisem „Putine, ruce pryč od Ukrajiny".

Svět v posledních hodinách se znepokojením pohlíží na vývoj na Krymu

Jeden z účastníků ČTK řekl, že je ruský spisovatel žijící v Praze a přišel vyjádřit solidaritu se svým ukrajinským přítelem, rovněž spisovatelem, který byl dnes vážně zraněn v Charkově. „Nejsem politický analytik, ale morálně i emociálně jsem kategoricky proti válce a proti okupaci Ukrajiny, protože to je tragédie nejen pro Ukrajinu, ale rovněž pro Rusko," řekl.

Policisté na demonstraci vykázali za zábradlí muže, který chtěl psát křídou vzkaz na vozovku. Muž se nedal a napsal svůj vzkaz o několik metrů dál. Anglicky napsal „Rusové, jděte domů".

Svět v posledních hodinách se znepokojením pohlíží na vývoj na Krymu, kam Moskva přemístila vojenské posily na svou námořní základnu a kde se už ruští vojáci zapojili do ostrahy objektů místní samosprávy. O nasazení ruských vojáků na ukrajinském území požádal dnes ruský prezident Vladimir Putin horní komoru parlamentu a ta mu jednomyslně vyhověla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…