Předseda ODS vyrazil mezi lid. V restauraci s pivem na tácu a půl kilem masa na talíři narazil

16.06.2021 6:23 | Ze sítí

Česká Lípa, Kravaře nebo iQLANDIA Liberec se staly svědky startující volební kampaně tria SPOLU. ParlamentníListy.cz proto zavítaly na profil předsedy ODS Petra Fialy na Facebooku, aby přinesly bližší informace z těchto setkání. Srovnání se nabízí samo: zřejmě nejakčnějším politikem s kontaktní kampaní je svým způsobem kat ODS Robert Šlachta.

Předseda ODS vyrazil mezi lid. V restauraci s pivem na tácu a půl kilem masa na talíři narazil
Foto: Repro Twitter
Popisek: Lídři SPOLU se houpou v Liberci na provaze

Anketa

Bojíte se negativních dopadů očkování proti covidu-19 na vaše zdraví?

73%
24%
hlasovalo: 8629 lidí
Oproti Petru Fialovi má však jednu zásadní výhodu, na akcích Přísahy je poměrně dost lidí. Petr Fiala, Marian Jurečka a Markéta Pekarová Adamová nabízí prakticky jen takové fotky, kde jsou předem připravení hosté či momentky. Ani na nich ovšem není vidět jakýkoli zástup příznivců zmíněné politické trojice. Dokonce i ze snímku uprostřed libereckého Náměstí Dr. Edvarda Beneše vyplývá, že kromě uvedených poslanců tam není nikdo další.

Typická propagační fotografie předsedy ODS Petra Fialy vypadá asi takto. „S panem majitelem Jakimičem jsme se bavili především o tom, že v Česku bychom měli více podporovat firmy, které tvoří finální výrobky. Nechceme přeci být montovnou. SPOLU na to myslí i v programu," stojí nad snímkem, kde je k vidění pouze dotyčný majitel a Petr Fiala. Obdobně i na řadě dalších snímků. ODS doposud nepublikovala snad jedinou akci, kde by bylo plné náměstí nebo alespoň houf zastánců pravicového uskupení.

Naše redakce krom toho zavítala i na diskuse u zmíněných statusů. Asi nejvíce nás zaujala momentka z obědu opozičního politika. „Bistro U Řezníka v České Lípě. Zdejší žebra můžu vřele doporučit," cituje někdo z Fialova týmu. Obrázek je jednoduchý: předseda občanských demokratů nese tác s masem a lahví piva. Nemá roušku. V pozadí je vidět obsluha, která má roušku, ovšem ledabyle pod nosem. Toho jsme si všimli nejen my, ale i další návštěvníci jinak populárního profilu na FB.

„Zase; ještě nesedí a už nemá roušku, je uvnitř. A za tohle na nás posílá (jakožto politik) policii!!! Jak ohavné. Mimochodem ta obsluha a další osoba vpovzdálí a ten podnosák je taky špatně," konstatoval Patrik J. „Je pěkné, že cestujete od podnikatele k podnikateli a krmíte se žebry. Nic proti tomu. Ale nevšiml jsem si, že byste třeba navštívil psychotické oddělení psychiatrické nemocnice ve snaze zjistit, jak žijou lidé tam, pakliže se pro Vás ještě jedná o lidi. Pro ně takový oběd představuje klidně desetinu měsíčního příjmu, jsou zcela závislí na daních a sociálním systému a většinou ne vlastní vinou nemají v životě žádný prospekt. To jsou pijavice, že, pane Fialo?" rozohnil se Martin H.

„Dobrému člověku přejeme dobrou chuť a pokud možno bez těch otravných hadrů na puse zaměstnanců. Se smysluplným přístupem k životu už to nemá nic moc v letním období společného," napsal trochu zmateně Míra Š. „To nechápu, vždyť vláda nařizuje, že pokud vstanu od stolu, tak při pohybu v restauraci musím mít respirátor, nemluvě o té ženské v pozadí, co nejenže nemá respirátor, ale i tu roušku má pod nosem. To je vážně fotka „k doporučení". Aspoň vím, jakému bistru se vyhnout obloukem. Nejsem si jistý, jaký směrem teď směrujete tu kampaň," poznamenal Petr F. Podobně negativních příspěvků je řada. Vrcholem se pak stala Fialova urážka z online-pera Petra P. „Kopl bych ti do toho tácku, ty zmrde," uvedl, aniž by na to kdokoli z Fialova PR týmu reagoval.

Mgr. Robert Šlachta

  • PŘÍSAHA Roberta Šlachty
  • mimo zastupitelskou funkci

Podobně nenávistná nálada směrem k zástupci ODS není ojedinělá. ParlamentníListy.cz o ní psaly několikrát. Totožná situace je k vidění u čerstvého a profesionálně zpracovaného příspěvku týkajícího se podpory českých farmářů a zemědělců. „Děkuji za milé přijetí Pavlem Dudou a jeho rodinou na farmě v Tisku u Pravonína. Mezi zemědělskými stroji jsem ještě nikdy nesnídal – byl to skvělý zážitek," napsal Petr Fiala.

Anketa

Je správné, že Facebook smazal stránku poslance Lubomíra Volného?

11%
85%
hlasovalo: 15904 lidí
Ani tento pochopitelný záměr na fanoušky nezabral. „Trošku pozdě na podporu, to jste ODS měli již dávno. Zničit naše zemědělce, to byl záměr?" zeptala se Eva M. „Jak vy to děláte, že ty zemědělce už 30 let podporujete a oni jsou na tom čím dál tím hůř? Byl jste se podívat, jak ta pole díky dotační politice EURVHP vypadají?" zeptal se Pavel C.

Pravda, pod citovanou zprávou o místní farmě se našla i řada pochval a několik srdcí.

Všechny tyto příspěvky mají obvykle jen několik desítek reakcí a pár stovek lajků. O masivním zásahu rozhodně nemůže být řeč.

Pakliže se vrátíme na začátek k někdejšímu policistovi Robertu Šlachtovi, tak jeho profilu také dominují fotografie. V drtivé většině jsou ovšem s pozadím příznivců nebo lidí, kteří si přinesli k podpisu exdetektivovu knihu. Šlachta nad Fialou získává převahu taky v počtu fanoušků. Zatímco předseda ODS jich má přes 50 tisíc za celou dobu existence profilu, Robert Šlachta se blíží osmdesáti tisícům. Jeho profil přitom vznikl až 12. prosince 2019.

Přísaha se podle měření agentury Kantar a Phoenix dostává na hranici pěti procent, ODS, TOPka a KDU-ČSL mají pouze něco mezi šestnácti a dvaceti procenty. Zatímco Přísaha roste a zjevně sbírá voliče napříč spektrem, SPOLU na výrazný trend růstu může zapomenout.

Přísaha v Hradci Králové, 12. 6. 2021

Petr Fiala v Liberci, 15. 6. 2021

Foto v článku pocházejí z FB profilů zmíněných politických uskupení  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My lžeme o vládě? Nora Fridrichová vrací úder

9:11 My lžeme o vládě? Nora Fridrichová vrací úder

ČT má menší problém. Jedna věta totiž Radu pro rozhlasové a televizní vysílání zatahala za uši: „Vlá…