Předseda Senátu Štěch: Zemana si vážím, ale...

27.11.2015 18:40

V dnešním vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu vystoupil předseda Senátu Milan Štěch. S moderátorkou Helenou Šulcovou mluvili o vztazích představitelů vlády k prezidentu Zemanovi a o konspiračních teoriích, kterými se podle prezidentova mluvčího Ovčáčka Štěch zabývá.

Předseda Senátu Štěch: Zemana si vážím, ale...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Milan Štěch

„Tak podle mého názoru naše vztahy byly vždycky korektní, známe se od roku 1992, říkali jsme si věci otevřeně, někdy jsme spolu souhlasili, to bylo převážně,“ řekl Štěch s tím, že si prezidenta váží. „Vážím si ho třeba i za to, že dneska podporuje potřebu růstu reálných mezd.“ Dodal však, že chyby dělá každý.

„Ta chyba je v tom, že on neumí překonat některé problémové věci, jež se v minulosti udály, a že spíš dělí lidi podle mého názoru povrchně,“ myslí Štěch a zmiňuje někdejší prezidentské volby, které Zeman nevyhrál a dodnes jej to pálí.

„On pana premiéra v žádném případě nešetří,“ poznamenal Štěch o vztahu mezi Zemanem a Sobotkou. Prezident podle něj veřejně sděluje věci, které by se měly projednávat interně ve vládě. „Zrovna v otázce imigrantů postupujeme prakticky všichni stejným směrem,“ dodal.

Mluvil také o letošním 17. listopadu na Albertově, kde Zeman vystoupil na stejném pódiu s Martinem Konvičkou, a řekl, že chápe Sobotkovo vyjádření proti prezidentově účasti na akci Bloku proti islámu. Štěch následně uvedl, že Zemana žádal o interní schůzku, místo toho si však přečetl jeho rozhovor v Mladé frontě Dnes na stejné téma, které chtěl šéf Senátu probrat.

Štěch vidí jako problém především to, že na Albertov nebyli vpuštěni studenti, kteří chtěli uctít památku 17. listopadu. Mluvil také o prezidentově proslovu, jenž byl podle něj velmi konfliktní a Zeman si jím sám sobě oponoval. „Tam bylo plno rozporů, já je nechci pitvat a určitě pan Konvička, který je v současné době stíhán, není dobrým partnerem na pódiu a nebyl jediným,“ řekl Štěch, podle něhož měla spousta lidí na pódiu určitou minulost.

Celý pořad zde

„Já si myslím, že ať uděláme, co uděláme, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde,“ řekl Štěch s tím, že si vždy musel dát pozor, vedle koho stojí na pódiu, a že v případě, že by se nikdo z politiků k prezidentově vystoupení nevyjádřil, kritizovala by je média tak jako tak.

„Vy přece dobře víte, že jsou věci, které musíme řešit, tak abychom se nevystavili určitým rizikům,“ okomentoval Štěch vyjádření Jana Kellera o tom, že na Albertově měla být celá politická reprezentace. To však podle Štěcha možné nebylo zkrátka proto, že vedle těch zúčastněných by si nikdo nestoupl.

„Prosím vás, ta akce byla organizována v pondělí speciálními návozy, zadruhé tam stály s odpuštěním hlídky, které tam nikoho nevpustily, Albertov byl úmyslně zablokován,“ řekl Štěch a dodal: „Já odsoudím každou špatnost, a z toho důvodu si myslím, že letos to bylo zrovna tak špatné.“ Zeman podle něj neměl stát vedle Konvičky, protože je to zkrátka špatně.

Podle Štěcha byl Zemanův rozhovor pro MF Dnes na objednávku a propagandistický. Když po něm Šulcová chtěla, aby se omluvil, protože podle vyjádření MF Dnes byl rozhovor domluvený narychlo, odpověděl že jde jen o názor. „Stojím za tím, že jak ten rozhovor byl postaven, odpovídá mému úternímu rozhovoru s prezidentem. Otázky byly postaveny tak, aby prezident objasnil problematiku, kterou chce.“ „Ať si tedy objektivní lidé vezmou Mladou frontu před třemi lety třeba a podívají se, jak se ptala politiků tehdy.“

Milan Štěch

  • ČSSD
  • "Slušně, ale důrazně."
  • předseda Senátu

„Prezident říká věci tak, jak jim lidé rozumějí, říká je jednoduše,“ komentuje Zemanovu oblíbenost u veřejnosti. Na námitku Šulcové, co dělá Senát špatně, když je mnohem méně oblíbený než prezident, řekl Štěch, že dělat reklamu 81 lidem je mnohem složitější než jednomu.

Kalousek a Babiš jsou podle něj „oba dva doprava, mají stejné makroekonomické pohledy“ a liší se jen ve snaze získat moc. Kalouska popsal jako „Babišova nadhazovače“. „Je to taková televizní hra,“ popsal jejich konflikt a dodal, že od sebe tito dva ale nejsou tak vzdálení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

15:37 Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

PŘÍBĚH Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) sice stále provádí své lynče, ale mnohem víc se o nich mluv…