Předseda strany, mířící do německého parlamentu: Musíme zlepšit vztahy s Ruskem. A ten Krym bychom jim také měli dát, aspoň dočasně

06.08.2017 9:32

Předseda německé Svobodné demokratické strany (FDP) Christian Lindner zřejmě zaskočil řadu politiků, kteří tvrdí, že Rusko představuje pro EU potenciální hrozbu a kvůli tomu je k Ruské federaci třeba přistupovat s nedůvěrou a držet se protiruských sankcí. Šéf německých liberálů Lindner prohlásil, že EU musí zlepšit vztahy s Ruskem, což by se mohlo podařit. kdyby Evropané uznali ukrajinský Krym za ruské území. Třeba jen dočasně.

Předseda strany, mířící do německého parlamentu: Musíme zlepšit vztahy s Ruskem. A ten Krym bychom jim také měli dát, aspoň dočasně
Foto: wikipedia
Popisek: Krymský poloostrov.
reklama

Když ruská armáda v roce 2014 obsadila ukrajinský poloostrov Krym, Západ uvalil na Rusko sankce, které slíbil odvolat v okamžiku, až Moskva vrátí poloostrov Kyjevu. Ruský prezident Vladimir Putin tento požadavek však opakovaně odmítl a označil Krym za ruské území. Protiruské sankce tak trvají dodnes. Jak Spojené státy, tak Evropská unie je navíc stále zpřísňují.

Christian Lindner tvrdí, že s touto politikou je třeba přestat – Evropská unie musí najít cestu, na které by si ruský prezident Vladimir Putin mohl zachovat tvář a zároveň zlepšit vztahy s EU. „Musíme se dostat ze slepé uličky,“ řekl Lindner podle agentury Reuters, která se odvolává na německá média.

Celý článek v angličtině naleznete zde

Německo by mělo vzít na vědomí, že Rusko začlenilo ukrajinské struktury a přijmout tuto skutečnost jako „přetrvávající dočasné uspořádání“. „Alespoň prozatím,“ dodal šéf německé FDP, která by se mohla stát součástí příští německé vládní koalice, pokud si to budou přát němečtí voliči, kteří k volebním urnám vyrazí v září. Po posledních volbách FDP vypadla z německého Spolkového sněmu, ale předseda strany věří, že se partaj do dolní komory parlamentu zase vrátí.

Lindner uznává, že EU musí primárně udržovat dobré vztahy se Spojenými státy jako klíčovým partnerem v NATO, ale ve vztahu k Rusku musí evropská sedmadvacítka zvolit „kreativnější přístup“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A kdy ten návrh dáte?“, „Je to důležité?“, „Je. Pro mě jo!“ Moderátorka ČT v osobním souboji s Benešovou

20:11 „A kdy ten návrh dáte?“, „Je to důležité?“, „Je. Pro mě jo!“ Moderátorka ČT v osobním souboji s Benešovou

Počet potvrzených mutací delta v Česku roste, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) chce dál n…