Předsednictvo stanoví termíny letošního jednání tripartity

13.01.2014 6:20 | Zprávy

Předsednictvo tripartity dnes stanoví, kdy spolu letos budou jednat zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů. Rozhodne také o tom, co budou ministři s předáky a podnikateli probírat nejdřív. Bude také jasné, jestli se do vyjednávání zapojí ještě členové Rusnokova kabinetu v demisi, nebo až noví ministři. Prezident Miloš Zeman v pátek řekl, že by chtěl novou vládu jmenovat do konce ledna.

Předsednictvo stanoví termíny letošního jednání tripartity
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman zavítal na plenární zasedání Rady hospodářské a sociální dohody - tripartity

Předsednictvo tripartity nyní tvoří premiér Jiří Rusnok a ministr práce František Koníček, za odbory je v něm místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů Václav Pícl, za zaměstnavatele pak prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. Další dva členové zastupují sekretariát rady hospodářské a sociální dohody.

Předsednictvo stanoví dnes termíny letošních řádných jednání tripartity. Ta se obvykle schází zhruba jednou za šest týdnů či za dva měsíce. Zabývá se pak záměry kabinetu, připravovanými strategiemi či navrhovanými zákony. Konat se mohou i mimořádná zasedání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Prezident a Ústava

Tvrdíte, že prezident nejedná protiústavně. Kde je Ústavě uvedeno, že má prezident právo zasahovat do programového prohlášení vlády, což chce? Děkuji za odpověď Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Když nejsou fakta, pracuje fantazie.“ Drsná dohra reportáže ČT o Motoristech

13:47 „Když nejsou fakta, pracuje fantazie.“ Drsná dohra reportáže ČT o Motoristech

„Reportéři vytvářejí dojem napětí bez ověřitelných faktů. Když nejsou fakta, pracuje fantazie. Nepře…