Předsedou jihomoravské KDU-ČSL se stal Celý, Juránek neobhájil

9. 5. 2015 16:58

Senátor a náměstek jihomoravského hejtmana Stanislav Juránek dnes neobhájil funkci předsedy jihomoravské KDU-ČSL, v níž působil více než deset let. Novým předsedou se stal další hejtmanův náměstek Roman Celý, řekl dnes ČTK Juránek. Celý tak podle Juránka nejspíš bude lídrem strany pro krajské volby v příštím roce. Celý to ale zatím nepotvrdil, podle něj o tom rozhodne na podzim sjezd. Juránek byl v minulosti hejtmanem dvě volební období.

Předsedou jihomoravské KDU-ČSL se stal Celý, Juránek neobhájil
Foto: archiv senátora
Popisek: Stanislav Juránek (KDU-ČSL)
reklama

Při posledních krajských volbách v roce 2012 získal nejvíce preferenčních hlasů v celé České republice. I přesto vyhrála volby ČSSD, se kterou lidovci vytvořili koalici. Hejtmanem je sociální demokrat Michal Hašek. Místopředsedy se stali krajští radní Antonín Tesařík a Jiří Němec a krajská zastupitelka Jaromíra Vítková, která je místostarostkou Boskovic na Blanensku. Juránek kandidaturu na prvního místopředsedu odmítl.

O volbě předsedy rozhodoval dnešní krajský sněm v Brně. "Roman Celý dostal 80 hlasů, pro mě hlasovalo 56 lidí," uvedl Juránek. Jak ČTK řekl, výsledek volby předpokládal. "Předsedou jsem dlouho a bude to pro nás velká změna se vším všudy," uvedl Juránek, který si vyzkoušel roli hejtmana v letech 2000 až 2008 a od roku 2010 je senátorem za Brno. Více však situaci nechtěl komentovat. "Mohu doplnit pouze to, že budu nově zvoleného předsedu podporovat," dodal devětapadesátiletý Juránek.

Zůstáváme ve stínu koaličního partnera, to se musí změnit hlásí Celý

Celý nepotvrdil Juránkovu domněnku, že jako nový předseda bude kandidátem na hejtmana. "O lídrovi do krajských voleb rozhodne na podzim nominační konference. Osobně jsem vždy podporoval a podporuji Stanislava Juránka. Předpokládám, že na kandidátce budu, ale jestli jako lídr, či nikoliv, to nechám na delegátech," řekl ČTK Celý.

Jako nový předseda se chce v kraji zasloužit o to, aby strana více informovala o svých krocích. "Zůstáváme ve stínu koaličního partnera. Naší snahou ve volbách za rok a půl přitom bude získat zpátky pozici hejtmana," uvedl Celý. Chce proto zvednout motivaci u svých spolustraníků. "Zkonsolidujeme tým, který bude připravovat nejen volby, ale bude umět reagovat i na různé podněty a bude je umět sdělovat. Potřebujeme mladé lidi, kteří jsou inovativní a mají neotřelou strategii," dodal Celý.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…