"Členové vědecké rady se shodli, že v čele mají být osobnosti ze zahraničí, s určitým odstupem, nezatížené - takové, které by nikdo nemohl podezírat z politické hry," sdělil Ryjáček, podle něhož se neveřejného zasedání účastní 11 z 15 členů vědecké rady, kteří se tak mohou vzájemně poznat.
Nestranné zkoumání doby komunismu a nacismu
Předchozí osazenstvo vědecké rady odešlo na protest proti odvolání tehdejšího ředitele Daniela Hermana a nástupu nové ředitelky Pavly Foglové. Tyto kroky kritizovali i někteří politici včetně premiéra Petra Nečase (ODS). Zastánci odvolání Hermana argumentovali tím, že ústav pod jeho vedením nefungoval tak, jak by měl.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



