Premiér Babiš žádá po kupci ostravských oceláren písemné plány investic

07.11.2018 19:39 | Zprávy

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce, aby společnost Liberty House, která je potenciálním kupcem ostravských oceláren ArcelorMittal Ostrava (AMO), písemně deklarovala plán a výši investic do ostravských oceláren a zároveň představila víceletý investiční plán. Premiér to po dnešním jednání s majitelem britské firmy Sanjeevem Guptou řekl ČTK. Společnost prý chce využít dosud nezužitkované kapacity hutí.

Premiér Babiš žádá po kupci ostravských oceláren písemné plány investic
Foto: Hans Štembera
Popisek: ArcelorMittal Ostrava je největší hutní společností v České republice

„Ptali jsme se na jejich plány a investice, jak to myslí s energetikou a surovinami a další. Tvrdí, že chtějí investovat, aby využili kapacitu, která tam je dosud nevyužitá,“ uvedl Babiš. Podle něho vláda chce, aby investor své plány s ostravskými hutěmi představil i písemně, což se dosud nestalo.

Podle něj zástupci společnosti dále avizovali, že chtějí využít nové technologie, které si vyžádají větší kapacitu přenosové soustavy. Tento plán si chce vláda ověřit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

Budete to řešit?

Co říkáte na to, že údajně bratr poslance Bendy získal za miliony zakázku od letiště Praha, a to bez výběrového řízení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po Rajchlovi narazil Jan Jakob v TV na Ševčíka a bylo to ještě horší

10:34 Po Rajchlovi narazil Jan Jakob v TV na Ševčíka a bylo to ještě horší

Ekonom a jednička kandidátky SPD v Jihomoravském kraji Miroslav Ševčík (nestr. za Trikoloru) se na C…