Premiér Rusnok pohovoří k velvyslancům. Sjeli se do Prahy na poradu

26.08.2013 6:29 | Zprávy
autor: jav, čtk

V Praze dnes začíná několikadenní pravidelná porada vedoucích zastupitelských úřadů po celém světě. Velvyslanci a další vysocí diplomaté se sejdou v Černínském paláci, promluví k nim premiér v demisi Jiří Rusnok a odstupující šéf české diplomacie Jan Kohout. Velvyslanci by s oběma měli také debatovat.

Premiér Rusnok pohovoří k velvyslancům. Sjeli se do Prahy na poradu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jíří Rusnok ve studiu OVM

Cílem porady je koordinace a informování o českých zájmech, prioritách a postojích v zahraničí. Diplomaté mohou debatovat o celé škále témat od Evropské unie přes ekonomickou diplomacii, zahraniční konflikty, jakými jsou například občanská válka v Sýrii či Egyptě, až po české závazky vyplývající z členství v NATO.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Berkovcová byl položen dotaz

V4

Opravdu má V4 dnes ještě nějaký význam? A proč se vlastně nikdy nerozšířila o další státy, jako třeba Rakousko nebo Německo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Falešní zubaři s „nějakým papírem z Ukrajiny“. Šmucler: Máme i mrtvé

13:25 Falešní zubaři s „nějakým papírem z Ukrajiny“. Šmucler: Máme i mrtvé

V Česku přibývá případů takzvaných falešných zubařů, kteří ordinují, přestože nemají potřebné stomat…