Premiér Sobotka se sešel s předsedou norského parlamentu. Řešili kauzu Michalákových

30.05.2016 21:55 | Zprávy
autor: mp

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes sešel s předsedou norského parlamentu Olemicem Thommessenem. Jednali o česko-norských vztazích, bilaterální spolupráci a také o kauze chlapců Michalákových. ČTK o tom informoval mluvčí vlády Martin Ayrer. Thommessen je v Česku na oficiální návštěvě na pozvání předsedy sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD). Zprávu přináší ČTK.

Premiér Sobotka se sešel s předsedou norského parlamentu. Řešili kauzu Michalákových
Foto: wikipedia
Popisek: Norská vlajka

Sobotka Thommessena v souvislosti s chlapci Michalákovými upozornil na mezinárodněprávní závazky norské strany vyplývající z Úmluvy OSN o právech dítěte a Evropské úmluvy o lidských právech. Norský soud v pátek poslední den řešil odvolání Češky Evy Michalákové proti loňskému rozhodnutí úřadů o zbavení rodičovských práv k oběma synům a adopci mladšího chlapce. Zabýval se i původním návrhem matky na vrácení synů do její péče. Rozsudek nezveřejnil, Michaláková ho dostane písemně později.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Proč si zvete umělce, kteří se účastnili demonstrace proti vám?

Podle vás snad udělali něco špatného nebo nemají právo demonstrovat? A jestli s nimi chcete jednat o jejich názoru, proč jen s nimi? Proč ne i s obyčejnými lidmi, co tam byli? Nebo ty si také pozvete? Děkuji. A.K.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Věděli jste, že nezvou Okamuru.“ Konec legrace. V ČT se pere špína

11:35 „Věděli jste, že nezvou Okamuru.“ Konec legrace. V ČT se pere špína

Dlouholetý reportér a moderátor České televize Richard Samko se pustil do křížku s další výraznou tv…