Premiér a ministr navštíví jako čtvrtou nemocnici v Praze Bulovku

16.10.2019 6:09

Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes navštíví Nemocnici Na Bulovce. Za poslední tři týdny je to už čtvrtá pražská nemocnice, kam tito politici zamíří. S vedením nemocnice budou diskutovat o nevyhovujícím stavu vybraných budov i nutných investicích.

Premiér a ministr navštíví jako čtvrtou nemocnici v Praze Bulovku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
reklama

Bulovka byla zmiňovaná v souvislosti s plány na výstavbu vládní čtvrti v Letňanech, kterou prosazuje premiér. Podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) by bylo možné, aby se tam nemocnice ze současného areálu, kde jsou pozemky státu i Prahy, přestěhovala do novostavby. Dalšími podmínkami města jsou státní investice do vnějšího a vnitřního silničního okruhu města.

Babiš v polovině září uvedl, že město potřebuje spíš traumacentrum, tedy objekt pro léčení nejvážnějších úrazů, než celou novou nemocnici. Plán na stavbu traumacentra Babišovi při návštěvě před dvěma týdny představila Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stát by mělo asi sedm miliard korun, přesune se tam skoro polovina lůžek. Babiš přislíbil na stavbu hledat i státní peníze.

Při návštěvách pražských nemocnic se premiér seznámil s dalšími chystanými projekty. Thomayerova nemocnice v Krči chystá objekt urgentního příjmu za miliardu korun, zateplení budov a opravu plicní kliniky. V pátek při návštěvě Všeobecné fakultní nemocnice mluvil o odprodeji některých budov mimo areál u Karlova náměstí a stavbě nových. Také VFN zahájila stavbu urgentního příjmu. Ty jsou v současné době jednou z priorit ministerstva, podpoří je i z evropských peněz.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

22:18 Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta se nechal slyšet, že se těší …