Přemluvená bába děkuje vládě: Naučili jste mě šetřit

8. 5. 2012 19:17

Na Facebooku koluje ironický dopis, který vznikl v reakci na vystoupení poslankyně Gabriely Peckové o tom, že důchodci se přizpůsobí, protože se narodili za války. A vládní koalici asi moc nepotěší.

Přemluvená bába děkuje vládě: Naučili jste mě šetřit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Důchodci v parku
reklama

"Děkuji této vládě, která mě ukázala cestu, jak mohu lépe šetřit peníze, které dostávám jako důchod. Děkuji dvěma neznámým pracujícím, kteří se složí na můj důchod. Po vystoupení paní doktorky Peckové v parlamentu, jsem si uvědomila, jak nemorálně se chovám a zastyděla se, že jsem se narodila až pět let po válce a nenaučila se uskrovnit mnohem dřív. Omlouvám se a věřím, že 55kč , které mě zbudou na den po zaplacení bytu, a energií využiji efektivně, a budu se snažit odložit část z těchto peněz na horší časy," ironizuje pisatel.

V jednotě je síla

Dopis vyzývá důchodce, aby se nad sebou zamysleli a přišli na další způsoby, jak ušetřit. Nejlepší by ale bylo snížit důchody ve prospěch státu, stojí tam mimo jiné.

"Prosím všechny mladé lidi na FB, aby toto sdělení přednesli bábě a dědkovi, kteří nemají prostředky na pořízení internetu. Prosím o sdílení tohoto sdělení, aby se dostalo i do těch nejmenších koutů naší země. V jednotě je síla!" dočteme se.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlé: „Smrt Zemana.“ Řeči, kterými končí i pieta za covid

7:50 Zlé: „Smrt Zemana.“ Řeči, kterými končí i pieta za covid

Včerejší akce na Pražském hradě se stala terčem kritiky. Vadily zejména plastové kelímky, ve kterých…