Přemysl Sobotka podpořil akce studentů proti KSČM

21. 11. 2012 11:15

Prezidentský kandidát a senátor Přemysl Sobotka (ODS) podporuje akce studentů zahrnující petice, demonstrace a stávky proti nástupu komunistů do vlády v krajích. Kdo totiž zapomene na svou minulost, dopustí se stejných chyb, míní Sobotka.

Přemysl Sobotka podpořil akce studentů proti KSČM
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přemysl Sobotka na kongresu ODS
reklama

Sobotka tvrdí, že komunisté této zemi nesmírně ublížili - zdevastovali vyspělou zemi, systematicky šlapali po lidech, zavírali a vraždili elitu národa. „Komunismus sám je nenávistná ideologie postavená na závisti, slabosti a podprůměrnosti,“ říká senátor.

Za komunistů jsme tvrdě zaplatili

Dnešní komunistická strana je podle něj pokrytecká, protože těží z demokracie a svobody, ale v jejím programu zůstávají teze, kvůli kterým je komunismus totalitní ideologií. „Právě proto vnímám velice silně, že dnešní studenti se s nástupem komunistů do krajských vlád nechtějí jen tak smířit,“ tvrdí Sobotka s tím, že nechce mladou generaci strašit minulostí.

Přesto zůstává skutečností, že kdo na svou minulost zapomene, dopustí se stejných chyb. „Za komunistickou epochu jsme všichni zaplatili tvrdě. Akce studentů, právě v době, kdy si celá společnost připomíná výročí 17. listopadu, proto podporuji,“ dodává kandidát na Hrad.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Funguje lockdown? Tyhle mrtvé nepočítají, nehodí se jim to, varuje ekonom

19:45 Funguje lockdown? Tyhle mrtvé nepočítají, nehodí se jim to, varuje ekonom

V Česku se stále vede debata, zda lidé umírají tzv. s covidem nebo na covid. Ale co ti, kteří zemřel…