Převrat ve vysílání ČT. Týká se Václava Moravce

17.09.2013 7:15

Česká televize se podle informací MF Dnes rozhodla méně využívat Václava Moravce jako moderátora předvolebních debat. Deník uvádí, že jej v krajích nahradí Jakub Železný a Daniela Písařovicová.

Převrat ve vysílání ČT. Týká se Václava Moravce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátor Václav Moravec
reklama

Anketa

Kterou stranu budete volit? Ptáme se mezi 16.- 22. zářím

19%
20%
5%
5%
1%
hlasovalo: 176656 lidí

Václav Moravec prý sice zůstává klíčovou postavou předvolebního vysílání v ČT a její tváří, ale MF Dnes dodává, že podle posledních informací bude jeho role menší, než bylo původně ohlášeno.

Na začátku září ředitel ČT Petr Dvořák ubezpečoval, že od poloviny měsíce začne televize vysílat debaty s regionálními lídry politických stran s tím, že hlavním moderátorem bude právě Moravec. Jenže to se změnilo, čtrnáct debat ve třech studiích po republice, a to pouze ve třech týdnech, je podle lidí z ČT mnoho. Nyní se k předvolebnímu vysílání vyjádřila také mluvčí ČT Alžběta Plívová. „Není v silách jednoho člověka tak velký závazek pokrýt,“ uvedla.

„Ve vzájemné shodě jsme dospěli k řešení, že předvolební krajské debaty budou moderovat Jakub Železný a Daniela Písařovicová,“ řekl dramaturg předvolebního vysílání Čestmír Franěk. Moravec prý bude nadále moderovat své nedělní debaty, závěrečnou superdebatu a volební vysílání 26. října. Franěk také uvedl, že kdyby vše zůstalo na Moravcovi, musel by moderovat 5x v týdnu, a to je podle něj prý neúnosná zátěž.

Podle zjištění MF Dnes Václav Moravec nechtěl věc nijak komentovat. Nezvedal prý telefon a nakonec jen SMSkou sdělil, že nemá čas, protože zkouší na vysoké škole.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…