Převratné svědectví v kauze Nagyová. Žalobci prý mají nové důkazy

28.04.2014 7:08

Žalobci v kauze Nagyová získali tři důkazy proti exředitelce Nečasova kabinetu a bývalým šéfům vojenské rozvědky. Nová svědectví je usvědčují ze špiclování tehdejší manželky premiéra Radky Nečasové. Nečekaný důkaz dodal vysoce postavený důstojník tajné služby. Píše to MF Dnes.

Převratné svědectví v kauze Nagyová. Žalobci prý mají nové důkazy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová a Roman Jurečko

Anketa

Co říkáte způsobu, jakým média informují o Janě Nagyové?

hlasovalo: 14230 lidí

Pověřený šéf armádní rozvědky, brigádní generál Rostislav Pilc olomouckým žalobcům ve své výpovědi potvrdil, že Ondrej Páleník a Milan Kovanda, kteří vedli vojenskou kontrarozvědku, tuto agenturu zneužili.

Druhým důkazem je fakt, že akci Darwin neschválilo Ministerstvo obrany, což je vážné porušení předpisů. Tehdejší ministr Alexandr Vondra o ničem nevěděl. Tedy akce prý nebyla nic jiného než špiclování Radky Nečasové.

To podle MF Dnes potvrzuje i třetí argument, tedy odborné stanovisko útvaru, který se na sledování lidí specializuje. Podle něj Páleník a Kovanda tvrdí, že chtěli zjistit, zda rodinu expremiéra Petra Nečase někdo neohrožuje. Po studiu záznamů se ale specialisté přiklonili k názoru, že taková akce by vypadala jinak.

Jana Nagyová-Nečasová s Páleníkem a Kovandou tak čelí obvinění ze zneužití pravomoci. Důkazy potvrzují slova vrchního žalobce Ivo Ištvana, který MF Dnes potvrdil, že první část kauzy Nagyová jde do závěrečné fáze. Státní zástupce vedoucí případ bývalé tajemnice premiéra a bývalých šéfů vojenských agentů již chystá obžalobu. Případ Nagyová před necelým rokem odstartoval pád vlády Petra Nečase.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konec srandy. Rakušan vážně nabádá „očistit státní správu“. A Žantovský připomíná, co tento člověk dovede

7:57 Konec srandy. Rakušan vážně nabádá „očistit státní správu“. A Žantovský připomíná, co tento člověk dovede

TÝDEN V MÉDIÍCH Ve své honbě za bulvárem a za senzací se média zas jednou sekla a byly z toho dost v…