Prezident Klaus se neudržel po Babišově tiskovce. Neznáte matematiku. Přestaňte vyhrožovat

09.10.2020 19:45

„Nestrašte a nevyhrožujte,“ vzkazuje premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi (za ANO) spolu se svými spolupracovníky bývalý prezident a expremiér Václav Klaus. „Považujeme za nutné říci právě teď zřetelně a nahlas, že strašení a vyhrožování občanům, jaké předvedli pánové Babiš a Prymula na dnešní tiskové konferenci, je rezignací na seriózní přístup k řešení dnešní situace a na poskytování pravdivých informací,“ odmítá Klaus dnešní projev k občanům od předsedy vlády. Babiše rovněž upozornil na dopady vyjádření o uzavření ekonomiky.

Prezident Klaus se neudržel po Babišově tiskovce. Neznáte matematiku. Přestaňte vyhrožovat
Foto: Vít Hassan
Popisek: Exprezident Václav Klaus na Vítkově při příležitosti výročí vzniku Československa
reklama

Anketa

Podporujete Andreje Babiše? (Ptáme se od 8.10.2020)

67%
33%
hlasovalo: 42026 lidí
V prohlášení signatáři rovněž vyzývají, abychom „se nestrašili“. Jako příklad pak uvádějí výroky o exponenciálním růstu nakažených. „Nestrašme se. Nepoužívejme výroky typu, že u nás nastal exponenciální růst počtu nakažených. To jen prozrazuje nedostatečnou znalost jednoduché matematiky. Počet nakažených (nemluvě o tom, že to není počet nemocných) exponenciálně neroste,“ píše v prohlášení Klaus spolu se šéfem politického odboru Klausovy prezidentské kanceláře Ladislavem Jaklem a s ekonomem a členem Národní ekonomické rady vlády Jiřím Weiglem.

Podle Klause se vytratil racionální přístup, což zesiluje nedůvěru občanů ke krokům vlády. Absenci racionálního přístupu podle něj prozrazuje „zjevná nesmyslnost, přestřelenost a nadsazenost některých přijatých a zejména navrhovaných opatření“.

Bývalý prezident a premiér pak vládní činitele upozornil, že už i připuštěním uzavření společnosti a ekonomiky, způsobují obrovské ekonomické náklady. „Nejen eventuálně uskutečněný lockdown ekonomiky a společnosti, ale i výroky o možném lockdownu z úst předsedy vlády mají v okamžiku jejich vyslovení obrovské ekonomické náklady. Zásadním způsobem už dnes podvazují veškerou ekonomickou aktivitu. Vzniká bludný kruh, který bude obtížné opustit,“ varuje.

Právě tímto úplným uzavřením ekonomiky státu dnes na tiskové konferenci hrozili jak Babiš, tak i ministr zdravotnictví Roman Prymula. Lidé by v takovém případě, dle vyjádření ministra, nesměli překročit určitou vzdálenost od svého bydliště, chodit by mohli jen do práce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…