Prezident Zeman promluví k poslancům k návrhu na prokazování majetku

19.06.2015 6:14 | Zprávy
autor: vam, čtk

Prezident Miloš Zeman dnes seznámí poslance se svým názorem na předlohu o prokazování původu majetku, kterou začnou projednávat. Sněmovna by měla také schvalovat novelu, podle níž budou muset zdravotní pojišťovny zveřejňovat smlouvy s nemocnicemi a ambulancemi. Odpoledne by poslanci měli zahájit úvodní kolo debaty ke spornému návrhu na zavedení elektronické evidence tržeb.

Prezident Zeman promluví k poslancům k návrhu na prokazování majetku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Majetková předloha předpokládá, že finanční správa by měla mít možnost analyzovat výši majetku v souvislosti s daňovým přiznáním. Pokud hodnota neevidovaného majetku převýší sedm milionů korun, finanční správa vyzve k prokázání jeho původu majetku a případně jej zdaní. Zeman se už dříve vyslovil pro co nejtvrdší variantu zákona.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Pomoc rodinám

Vy teď hodně prezentuje návrhy na pomoc rodinám, ale proč jste na jejich prosazení netlačili víc v minulém volebním období, když jste byli ve vládě, a kdy podle mě problém narůstal do obřích rozměrů? Netvrdím, že za to můžete vy, ale ani si nemyslím, že jste lidem nějak pomohli.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Naše televize? Spíš cizí účet pro všechny

4:40 Naše televize? Spíš cizí účet pro všechny

Říkáme „naše televize“, účet chodí sice všem, ale rozhodují o ní jen „vyvolení“. Veřejnoprávní médiu…