Prezident Zeman promluví před veliteli armády

20.11.2019 6:45

Každoroční armádní velitelské shromáždění dnes na ministerstvu obrany projedná plány na příští rok. Na setkání armádních špiček promluví prezident Miloš Zeman, vystoupit by měli také premiér Andrej Babiš (ANO), ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) a náčelník generálního štábu Aleš Opata.

Prezident Zeman promluví před veliteli armády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náčelník generálního štábu Aleš Opata
reklama

Armádní velitelé proberou, jaké bude mít armáda v příštím roce priority a hlavní úkoly. Dá se předpokládat, že budou mluvit o zahraničním působení v Afghánistánu, Mali nebo v Pobaltí, i o výcvikových plánech na českém a spojeneckém území.

Tématem nepochybně bude i rostoucí rozpočet a velké akvizice. Příští rok by se měli například vojáci dozvědět, která firma jim dodá přes 200 pásových bojových vozidel pěchoty za asi 50 miliard korun.

Od začátku roku také armáda přejde na nový systém velení, z dosavadního dvojstupňového na třístupňové. Pokračovat bude v náboru nových vojáků, aktivních záloh nebo v budování nových útvarů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Významný útvar zpracoval dokument o Prymulovi. Ukazuje na propojení firem a ohromný byznys. Zmiňuje taky jeho cestu do Ruska. Měla prý jediný účel

15:48 Významný útvar zpracoval dokument o Prymulovi. Ukazuje na propojení firem a ohromný byznys. Zmiňuje taky jeho cestu do Ruska. Měla prý jediný účel

„Po pondělní rezignaci Adama Vojtěcha se stal novým ministrem zdravotnictví plukovník Roman Prymula.…