Prezident Zeman se tvrdě vložil do boje s nákazou: Policie půjde po antirouškařích. Neposlouchejte Šmuclera, Pirka a další, kteří o epidemii nic nevědí!

16.10.2020 20:33

„Skončil stav domluv, požádal jsem ministra vnitra Jana Hamáčka, aby Policie ČR využila svého oprávnění a pokutovala nenošení roušek tam, kde je jejich nošení povinné,“ upozornil občany ve svém projevu prezident Miloš Zeman. Podle něho je rouška nejdůležitější zbraní v aktuálním boji proti koronaviru a lidé by neměli poslouchat hlasy, které jsou proti jejímu nošení. Přednost by prý měli dát radám odborníků, za které prezident jmenoval ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO).

Prezident Zeman se tvrdě vložil do boje s nákazou: Policie půjde po antirouškařích. Neposlouchejte Šmuclera, Pirka a další, kteří o epidemii nic nevědí!
Foto: Repro CNN Prima News
Popisek: Prezident Miloš Zeman během svého projevu
reklama

Anketa

Obáváte se dalšího vývoje situace kolem nemoci COVID-19? (Ptáme se od 15.10.2020)

74%
26%
hlasovalo: 21843 lidí
„Setkáváme se v těžké chvíli, roste počet nakažených koronavirem, roste počet hospitalizovaných, roste počet těžce nemocných a co nejhorší, roste počet mrtvých,“ započal svůj projev prezident s tím, že dříve jsme se mohli utěšovat tím, že se z koronaviru dá vyléčit, to ale u rostoucího počtu mrtvých nelze.

Prezident též zmínil výrok z posvátného židovského textu Talmud, kde je psáno, že ten, kdo zachránil jeden lidský život, zachránil celé lidstvo, a ocenil zdravotníky. „Jsme v situaci, kdy o lidské životy bojují naši zdravotníci a já bych jim chtěl vyjádřit úctu, obdiv a poděkování,“ řekl.

Podle hlavy státu nyní máme jen jedinou zbraň, kterou má být rouška. „Máme k dispozici jenom jednu jedinou zbraň, protože vakcína ještě neexistuje. Touto zbraní je malý kousek látky, který si přivěsíme na obličej a který nás chrání před nákazou a naopak my chráníme druhé před touto nákazou,“ zaznělo.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Nenechte si tuto zbraň vyrazit z ruky,“ apeloval Zeman následně s tím, že občané se nemají nechat svést lidmi, „kteří o epidemii nic nevědí“. Těmi mají být „antirouškaři“. Jmenoval, že tací pocházejí i z řad zpěváků, zubařů či kardiologů, čímž zcela jistě narážel na šéfa České stomatologické komory Romana Šmuclera či kardiologa a přednostu Kardiocentra IKEMu Jana Pirka.

Jejich názory prý nejsou odborné a jedině odborníci, kteří se staví pro roušky, nám dle Zemana mohou pomoci. Jedním z takových má být i ministr zdravotnictví Roman Prymula. Zeman pevně věří, že ten bude úspěšný i v boji s druhou vlnou. Podotkl, že on sám plně vládní opatření podporuje.

Lidé by se dle Zemana měli zbavit představy, že pro své pohodlí sundají roušku, čímž mimo jiné „ohrozí i své blízké“, každý kdo nošením roušky a respektováním pravidel tím přispěje k poražení epidemie, dle Zemana pomůže v záchraně životů.

O to, aby se nařízení respektovala, se má postarat i policie „Skončil stav domluv, požádal jsem ministra vnitra Jana Hamáčka, aby Policie ČR využila svého oprávnění a pokutovala nenošení roušek tam, kde je jejich nošení povinné,“ udeřila hlava státu na odpůrce roušek.

„Až usedne prach na bojišti, až tato epidemie odejde, jako dosud odešly všechny epidemie, budeme sčítat zisky a ztráty. Dělejme vše pro to, abychom touto zkouškou vyšli se ctí, nikoli zbabělostí, nikoli pohodlností, ale odpovědností vůči sobě i vůči druhým,“ ukončil svůj projev Zeman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

22:11 Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

Sobotní večer je vysílání ČT 24 kompetně věnováno kauze ruského podílu na výbuchu muničáku ve Vrběti…