Prezident je dnes povinen profesory jmenovat, uvedl brněnský rektor. Pak podpořil školné

14. 2. 2014 19:19

Rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek v ČT prohlásil, že by profesory měl i nadále jmenovat prezident republiky. Je proto rád, že ve čtvrtek neprošla sněmovnou novela, která by tuto pravomoc postupovala předsedovi Senátu.

Prezident je dnes povinen profesory jmenovat, uvedl brněnský rektor. Pak podpořil školné
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Rektoři vysokých škol
reklama

Bek doufá, že se Miloš Zeman této své pravomoci nevzdá. „Důležitý je ten podpis. Platí stávající zákon, podle kterého profesory jmenuje pan prezident. Myslím si, že prezident je de facto povinen jmenovat profesory,“ uvedl s tím, že nevidí problém v tom, aby dekret podepsaný prezidentem předal ministr školství.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Bek je pro školné

Návrh novely, který ve čtvrtek neprošel, se mu vůbec nelíbil. „Já bych považoval přijetí novely za poškození akademické obce a vlastně za kapitulaci akademické obce. Zdá se mi, že i ze strany politiků byla ta novela připravena velmi překotně a jako taková musela být zamítnuta,“ prohlásil rektor Bek.

V pořadu se vyslovil i pro zavedení nějaké formy školného. „Já se domnívám, že určitá míra participace studentů by byla namístě. Podle mě by to mělo určitý regulační efekt a přineslo by to finanční prostředky. Školy by lépe dokázaly ocenit ty nejlepší studenty,“ dodal. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

17:10 Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

Internet poslední týdny zaplavují videa až nepochopitelného násilí. Převažující prvek je na první po…